Sloga poražena od Maglaja

Rukometaši Sloge poraženi su na svom terenu u komšijskom derbiju od Maglaja rezultatom 31:34. Sloga je igrala dobro do 22.minuta, a onda su totalno pali, napravili su mnoštvo tehničkih grešaka, nepreciznih dodavanja i šuteva. A kada je lopta nalazila put do gola ispriječio bi se golman Đorđe Bosić. On je izdanak Slogine škole, ali nije imao milosti prema svom matičnom klubu.
Gosti su na početku meča poveli 2:1. Zatim Sloga pravi seriju 3:0 za preokret 4:2 u 7.minutu. Onda je uslijedila rezultatska klackalica, Sloga povede dva gola prednosti pa gosti uzvrate i izjednače. Sve se to odvijalo do 19.minuta kada je rezultat glasio 11:11. Ali Sloga dodaje gas i sa tri uzastopna gola odlazi na 14:11. Nakon toga se nešto desilo Dobojlije su totalno pale u igri što su gosti koristili. Sa četiri gola u nizu Maglajlije prelaze u vođstvo 15:14. Na odmor gosti odlaze sa golom viška 17:16.
U nastavku gosti u 36.minutu dolaze do tri gola prednosti 21:18. U tim momentima Sloga je promašivala zicere, a Bosić je branio šuteve domaćih. U 46.minutu nova serija gostiju koji prednost uvećavaju na plus pet 25:20. Maglaj je znalački čuvao stečenu prednost. Na kraju pobjeda gostiju 34:31.
Junak trijumfa Maglaja bio je golman Đorđe Bosić. On je uz 10 sakupljenih odbrana, od toga dva sedmerca, postigao je jedan gol. Uz njega glavni predvodnici bili su Benjamin Čičkušić sa 10 i još jedan nekadašnji igrač Sloge Haso Ćosić sa 6 golova. U redovima Sloge najefikasniji su bili Vladimir Stanković sa 9 i Bojan Tulendić sa 6 golova. Sloga u narednom kolu igra još jedan komšijski derbi u Gračanici protiv istoimenog domaćina.

SLOGA - MAGLAJ 31:34 (16:17)

Dvorana: Osnovne škole "Radoje Domanović" u Osječanima. Gledalaca: 50. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz Sarajeva). Delegat: Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Sloga 8(4), Maglaj 2(2). Isključenja: Sloga 4, Maglaj 12 minuta.

SLOGA: Bogdanović (7 odbrana), Bogdan Peštić, Stojanović, Đurđević 5, Tulendić 6, Stanković 9(1), Trifunović 3(3), Blagojević je Dejanović ( 3 odbrane), Ristić 2, Knežević 1, Miličević 3, Nemanja Peštić 2, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

MAGLAJ: Selimbegović, Hajdić, Suljaković, Kendić 4, Karabegović 3, Ridžal 1, Bajraktarević 5, Đorđe Bosić 1 (10 odbrana, 2 sedmerca), Krpić, Hasić 2, Alić 1, Stančić 1, Ćosić 6, Čičkušić 10(2). Trener: Ermin Bajrić.

Hercegovina : Borac M:TEL
Vogošća : Leotar
Maglaj : Gračanica
Konjuh : Čapljina
Sloboda : Izviđač
Sloga : Goražde