Prekid utakmice u Istočnom Sarajevu: Trener Inove odbio nastaviti utakmicu iz protesta

Vivo studio screenshot

Utakmica pretposljednjeg, 21. kola, Prve lige Republike Srpske za odbojkašice između Slavije i Inove prekinuta je u finišu prvog seta pri rezultatu 24:24, jer je gostujuća ekipa odbila nastaviti utakmicu.

Imala je Inova set loptu na 24:23 kada Slavija organizuje napad, a lopta od bloka Inove odlazi u aut. Prvi sudija današnjeg meča pokazuje "četvrtu loptu", no poslije konsultacija donosi se odluka da poen pripada Slaviji, po viđenom reklo bi se i opravdano.

Ipak, sa tim nije htio da se pomiri trener Inove, te je odmah krenuo na zamjenu strana smatrajući da pripada set Inovi, a ni nakon desetominutne pauze i čekanja nije bilo pomaka, tako da je utakmica prekinuta i biće registrovana službenim rezultatom u korist Slavije.

Sokolice nakon utakmice izražavaju žaljenje zbog ovakvog razvoja događaja, te ističu da je u prvom setu viđena izuzetno kvalitetna odbojka, ali i jako nizak kvalitet suđenja, koji je kuliminirao tom odlukom u finišu prvog seta.

Banjalučanke će ostati druge na tabeli, a u posljednjem kolu ligaškog dijela sezone čeka ih gradski obračun protiv lidera Borca, dok Slavija sezonu zatvara gostovanjem kod Radnika u Bijeljini.

Velež 3 : 0 Libero
Glasinac 3 : 1 ŽOK Leotar
Ljubinje Bankom 3 : 0 Hercegovac
Drina 3 : 1 Maglić
Radnik 2 : 3 Slavija
Inova 3 : 0 Borac