Kup GFS Doboj: Iznenađenje u Pojezni

Detalj sa utakmice Borac Kotorsko - Hajduk Kožuhe

Odigrane su utakmice osmine finala Kupa GFS Doboj. Dobojska Sloga je kao gost savladala četvrtoligaša Slobodu GS iz Grabovice rezultatom 5:1. Sloga je nastupila sa juniorskom selekcijom.
Rudar je na svom terenu u Stanarima bio bolji od Naših krila iz Kostajnice 4:1. Iznenađenje se desilo u Pojezni gdje je domaći 4.juli eliminisao ekipu Vučijaka iz Majevca slavivši rezultatom 3:2. Trebava je slavila u Derventi protiv Borca iz Osinje rezultatom 3:1. Ozrenski sokolovi su na svom terenu poraženi od ekipe BSK iz Bušletića rezultatom 1:2.
Polet i Rudanka su odigrali neriješeno 2:2 pa se pristupilo izvođenju penala, nakon kojih je Polet bio uspješniji pobijedivši ukupnim rezultatom 6:3. Dobru utakmicu vidjeli smo u Kotorskom gdje je domaći Borac poklekao u finišu utakmice i poražen je od Hajduka iz Kožuha 1:3. Oba tima imala su u toku meča po jedan jedanaesterac koje nisu realizovali, oba šuta sa bijele tačke golmani su odbranili. Gosti iz Kožuha dolaze u vođstvo 0:1 strijelac je bio Desimir Ilić u 15.minutu. Na 1:1 izjednačio je Hasan Selimbašić u 39.minutu. Tekao je 84.minut Hajduk ponovo vodi 1:2, mrežu domaćeg tima pogodio je Jovan Gavrić. Konačan rezultat Borac Kotorsko - Hajduk 1:3 postavio je Srđan Ćatić u 88.minutu. Utakmica OFK Pridjel - Ukrina odigrat će se naredne srijede 20.aprila.

REZULTATI 1/8 FINALA KUP GFS DOBOJ:

Doboj: Sloboda (Grabovica-Stanovi) - Sloga 1:5, Stanari: Rudar - Naša krila 4:1, Pojezna: 4.juli - Vučijak 3:2, Pridjel Donji: OFK Pridjel - Ukrina igra se 20.aprila, Derventa: Borac (Osinja) - Trebava 1:3, Kotorsko: Borac (K) - Hajduk 1:3, Boljanić: Ozrenski sokolovi - BSK 1:2, Podnovlje: Polet - Rudanka 2:2 penalima 6:3.

Borac Kotorsko - Hajduk Kožuhe

BORAC (K) - HAJDUK 1:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 Ilić u 15, 1:1 Hasan Selimbašić u 39, 1:2 Gavrić u 84, 1:3 Srđan Ćatić u 88.minutu. Stadion: Borca. Gledalaca: 50. Sudija: Nemanja Stupar (Doboj). Pomoćnici: Borislav Đuranović i Edhem Hasukić (oba iz Doboja). Delegat: Nenad Vasić (Doboj).

BORAC (K): Đokić, Todić, Ismet Halilović, Marijanović (od 46.minuta Imamović), Ignjatović, Osman Hasanbašić, Selimbašić, Žilić, Odobašić, Njemčević, Sadin Hasanbašić (od 51.minuta Nunić).
HAJDUK: Delić (od 56.minuta Starčević), Stefan Ćatić, Didić (od 46.minuta Gavrić), Vojin Gostić, Živanović, Vasić, Nikola Savić, Ilić, Srđan Ćatić, Simeunović, Goran Savić.