Mladost ponijela bodove iz Vlasenice

Mladost je, u 22. kolu drugoligaškog Istoka, uspjela iznenaditi Vlasenicu i odnijeti tri boda u Gacko.

FK Vlasenica

Pedesetak domaćih navijača na tribinama vlaseničkog Gradskog stadiona nije imalo zamjerki na igru svojih pulena, koji su od samog početka preuzeli terensku inicijativu, ali ih na ovom meču lopta naprosto nije htjela. Osjetilo se u redovima domaćina neigranje najboljeg strijelca Stupara jer uprkos posjedu lopte, nisu stvarali izglednije prilike. Od šansi u prvom dijelu susreta vrijedna je pomena ona u samoj završnici kada kapiten Majstorović, na ubacivanje Bogićevića, pokušava glavom da savlada golmana Gačana, ali lopta odlazi preko prečke i na odmor se odlazi bez pogodaka.

I u drugom poluvremenu viđena je ista slika – Vlaseničani su napadali, dok su gostujući igrači čuvali svoj prostor i čekali priliku da nešto pokušaju iz kontre. Ona im se pružila u 66. minutu i nisu je propustili. Loša procjena Čestića i istrčavanje doveli su do toga da je Nikolić zalomio i rutinski plasirao loptu u praznu mrežu Vlasenice. Domaća ekipa nije iskoristila svoje šanse, a prije svega odličnu priliku N. Kovačevića koji je pucao glavom, a rezervista Jovanović petnaestak minuta prije kraja, našavši se u odlčnoj poziciji za šut, promašuje cijelu loptu. Gosti su pokušavali i na kraju i uspjeli da sačuvaju prednost i umjesto očekivanog boda, kući ponesu sva tri.

Predsjednik Vlasenice Đuro Vuksić ne krije žal zbog poraza.

„Današnja utakmica  je pokazala da uvijek ne pobjede oni koji su bolji na terenu. Terenska inicijativa domaćina tokom 90 minuta rezultirala je time da jedna greška golmana, jedna loša procjena, rezultira porazom.  Ostaje žal za tim bar jednim bodom. Mi smo očekivali sva tri, bili smo favoriti, što se pokazalo na terenu. Protivnička igra se bazirala na stopostotnu odbranu, oni su, što se kaže „parkirali autobus u svojih 16 metara“, pokušavali nekim ispucavanjima koja su bila jalova, i na kraju jedna greška naše odbrane i golmana obila nam se o glavu. Već nekoliko kola naš veliki nedostatak je povreda Slađana Stupara, koji je jedan od najboljih igrača lige. Mi imamo problem realizacije, pogotovo kad njega nema.  Nemamo problem sa stanjem na tabeli, ali ostaje  žal zbog ovog neuspjeha. Osim Stupara falio nam je samo Čelić, imali smo solidnu ekipu, ali fudbal je takva igra gdje ne mora da pobijedi uvijek najbolji. U sljedećem kolu ćemo, na gostovanju u Brčkom,  pokušati da popravimo ovaj nepovoljan rezultat“, kaže Vuksić.

S druge starne, u taboru Gačana ne kriju radost zbog pobjede.

„Ovo je za nas bila jedna divna utakmica, opuštena, bez nekog rezultatskog značaja. Došli smo u Vlasenicu da  igramo, da se nadmećemo. Zahvalio bih se svojim momcima na fer i korektnoj igri, kao i domaćinu. Mi smo danas imali više sportske sreće i pobijedili,  što nas čini posebno srećnim jer skoro godinu dana nismo uspjeli da uzmemo bodove na strani. Domaćini  su bili favoriti na papiru, jer imaju više bodova, stoje na tabeli bolje, ali to je sport, fudbal, nekad ne pobijedi onaj ko je, da kažem kvalitetniji,  ko je bolji na tabeli. Mi smo došli oslabljeni i to je dodatni plus za našu ekipu kako smo uspjeli da osvojimo ova tri boda. Nismo imali 4-5 igrača od kojih zavisi kompletna naša igra. Falio je jedan kvalitetan centarfor Ćeranić koji je postigao 60-70 posto golova koje smo mi dali, Mastilović, golman Miljanić je bio rovit, drugi golman je pod lomom noge, ali napravili smo neku igru zatvoreniju i čekali svoju priliku iz kontranapada i to se na kraju ispostavilo kao dobitna kombinacija“, priča Radan Simunović, sportski direktor gatačke Mladosti.

Uprkos porazu, Vlasenica je ostala na petom mjestu na tabeli Druge lige, grupa Istok, dok su Gačani napredovali za dva mjesta više i sada su, sa 30 bodova, na sedmoj poziciji.

Vlasenica – Mladost (Gacko) 0:1 (0:0)