Nagrada za upornost stigla u 90. minuti

Darko Maletić

MRKONJI GRAD - Fudbleri mrkonjićke Slobode na „vrućom“ terenu u Tesliću pobijedili su Proleter 1:0.

Gol odluke u 89. minuti postigao je najbolji strijelac Mrkonjićana Ognjen Soldat.

Utakmica je bila borbena, dinamična, korektna i uz dobro suđenje.

Fudbaleri obe ekipe dali su svoj maksimum da dođu do pobjede, a više znanja i sreće imali su gosti. Da je meče završene i neriješenim rezultatom  ne bih bilo nerealno.

Šef stručnog štaba Slobode Darko Maletić, ističe da je najvažnije da se njegova ekipa vratila na pobjednički kolosijek, nakon remija u Trnu i poraza u Čečavi.

-Čestitam svojoj ekipi na veoma važnoj pobjedi, a domaćem sastavu na dobroj i korektnoj igri. Bila je to teška utakmica za oba sastava, po dosta teškom terenu, ali su igrači obe ekipe dali svoj maksimum. U prvom poluvremenu smo dosta dobro stajali na terenu i imali dvije, tri idealne prilike za gol, koje nisu uspjeli realizovati. U drugom poluvremenu možda smo malo lošije izgledali, ali smo bili opasniji po gol Matovića. Iz jedne akcije u poslednjem minutu golom Ognjena Soldata, uspjeli smo da dobijemo utakmicu i osvojimo tri važna boda. Moram da čestitam svojim momcima na karakteru, istrajnosti i upornosti do kraja utakmice. Zbog toga smo i  nagrađeni golom u poslednjem minutu meča. Utakmica je bila korektna i sudije su svoj posao obavili profesionalno. Ovaj meč već smo zaboravili i okrećemo se novom - lokalnom derbiju  u narednu nedjelu na „Lukama“ sa Goricom iz Šipova. Naša je  vizija da idemo od utakmice do utakmice i da pokušamo da ekipa skupim što više bodova u šampionatu - kaže Maletić.

Sloga (S) 1 : 0 Ukrina
Progres 0 : 1 Brdo
Borac 4 : 2 Laktaši
Gorica 3 : 1 Željezničar
Proleter 0 : 1 Sloboda
Jedinstvo 3 : 0 Dubrave
Sloga (T) 5 : 1 Polet 1926
BSK 2 : 0 Čelinac