Sloga bolja od sarajevske Bosne

Vladan Đurđević u naletu foto: R.Šešlak

Rukometaši Sloge su u posljednjoj utakmici pred svojim navijačima za ovu sezonu savladali ekipu Bosna AC Quatro iz Sarajeva rezultatom 32:24. Bosna je višestruki šampion Bosne i Hercegovine, ali u posljednjih desetak godina je na margini i bez uspjeha. Plesali su samo jedno ljeto u Premijerligaškom društvu i ponovo se vraćaju u niži rang. Sloga je se zacementirala u sredini tabele, u posljednjem kolu preostalo im je još gostovanje u Bugojnu protiv domaće Iskre.
U prvom dijelu igralo se uglavnom gol za gol ni jedna ekipa nije uspjevala napraviti osjetniju prednost. Gosti su u 21.minutu prvi put došli u vođstvo 8:9. U 26.minutu nakon serije od 3:0 Sloga vraća rezultat u svoju korist 12:10. Sloga je do poluvremena sačuvala dva gola viška i na odmor odlazi sa vođstvom 16:14.
U drugom dijelu Sloga je bila znatno bolja. Sa tri gola u seriji povećali su rezultat na 19:15. U 46.minutu Dobojlije su imale plus šest 25:19. U posljednja dva minuta tim Dejana Vasilića uvećao je prednost na velikih osam golova viška 32:24. To je bio konačan rezultat ovog susreta.
Najefikasniji u redovima Sloge bili su Vladan Đurđević sa šest, te Bogdan Peštić i Dušan Miličević sa po četiri gola. Kod gostiju najubojitiji su bili Aid Selimović sa 8 i Amar Korkarić sa pet golova.

SLOGA - BOSNA AC QUATRO 32:24 (16:14)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 100. Sudije: Jasmin Mulahasanović (Maglaj) i Ivan Širić (Žepče). Delegat: Samir Suljević (Sarajevo). Sedmerci: Sloga 6(3), Bosna AC Quatro 3(2). Isključenja: Sloga 10, Bosna AC Quatro 2 minuta.
SLOGA: Bogdanović (14 odbrana, sedmerac), Bogdan Peštić 4(2), Stojanović 3, Đurđević 6, Tulendić 2, Stanković 2, Trifunović 2(1), Blagojević 1, Dejanović, Ristić 1, Knežević 2, Maričić, Miličević 4, Nemanja Peštić 3, Đurić 2, Bajović (6 odbrana). Trener: Dejan Vasilić.
BOSNA AC QUATRO: Domazet, Mehinagić 2, Božić 1, Vražalić 3, Mimić, Smailović, Mutapčić (2 odbrane, sedmerac), Malagić 1, Korkarić 5(2), Mahir 1, Herić 2, Zulfić, Selimović 8, Tahirović 1, Beširević (4 odbrane), Salčinović. Trener: Zuhdija Korkarić.

Hercegovina 31 : 27 Krivaja
Maglaj 26 : 34 Borac M:TEL
Konjuh 30 : 34 Leotar
Sloboda 27 : 27 Gračanica
Sloga 36 : 25 Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač