Bradu bod u Mrkonjiću

Sloboda, Mrkonjić Grad - Brdo, Hambarine

MRKONJI GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode i Brda iz Hambarina kod Prijedora, odigrali su na „Lukama 1“ 1:1. To je možda i najpravedniji ispod meča, mada domaći fudbaleri polovinom drugog poluvremena nisu iskoristili penal. Naime, šut Siniše Maksimovića maestralno ja odbranio golman gostiju Jadranko Vidović i sigurno izrastao u junaka meča.

Domaći fudbaleri promašili su nekoliko stopostotnih prilika, a u finišu meča mladi 17-godišnji štoper Slobode Vaso Pucar, pogodio je prečku, a odbijenu loptu sa pet metara od gola gostiju neko od napadača Slobode prebacio je preko gola.

Šta reći o gostima, oni su sigurno najkvalitetnija ekipa koja je ovoga proljeće gostovala u Mrkonjić Gradu. Zasluženo su osvojili bod, a da su i pobijedili ne bi bilo nezasluženo. Imali su nekoliko brzih kontranapada i poluprilika za gol.

Sigurno je da se radi o ekipa koja je dobro fizički pripremljena i dobro je posložena na svim pozicijama. Sjajno vođena od trenera Gorana Kecaman, momka koji je sa dosta uspjeha igrao u Slobodi u Prvoj ligi Republike Srpske i  kojeg je mrkonjićka publika pozdravila aplauzom, prilikom predstavljanja ekipa.

Poveli su gosti u 15. minutu golom Edina Sarhatlića iz penala. Jednu bezalzlenu akciju gostiju iskomplikovali su domaći fudbaleri. Umjesto da izbace loptu u polje, jedan o domaćih fudbalera vratio je kratku loptu golmanu Davidu Stjepanoviću.

On se  bacio na lopotu i zakačio napadača gostiju Edina Isakovića, a sudija Dejan Jokić iz Teslića pokazao na penal. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Sarhatić.

Domaći fudbaleri stigli su do izjednačenja u 38. minutu golom Pere Vučkovića. On je dobio jednu povratnu loptu od Slavaka Anđelkića i snažno šutirao, a lopta se od stative odbila  iza leđa Vidovića.

U drugom poluvremenu tempo na teren bio je nešto slabiji, ali je bilo prilika pred golom domaćih, ali mnogo više pred golom gostiju. Najbolju šansu propusto je Maksimović koji nije realizovao penal, a mladi Pucar pogodio je prečku.

I pored remija strateg Mrkonjićana Darako Maletić, zadovoljen je igrom svoje ekipe, ali ne i rezultatom:

-Mislim da smo bili bliže pobjedi. U prvom poluvremenu smo  diktirali tempo. Želi da pohvalim ekipu Brada, možda su najbolja ekipa koja je igrala ovog proljeća kod nas. Vidi se da znaju da igraju. Dobra utakmica i dali smo mlađim igračima šansu da igraju. Vaso Pucar je  2005. godište. Odigrao je više nego korektno i iskoristićemo ove dvije preostale utakmice da damo šansu još nekim igračima iz domaćeg pogona da zaigraju. Generalno možemo biti zadovoljni i nastojaćemo da u nedjelju sa Laktašima odigramo dobru utakmicu. Pokušavam igračima da vratim taj takmičarski duh, mada je već sve u prošlom kolu završeno. Zbog svih ljudi u klubu treba sezonu korektno privesti kraju i nastojati dobiti obje  utakmice do kraja. Siguran sam da će momci imati motiv da pokažu da smo tu na nekom nivou sa Laktašima i da su samo nijanse odlučivale u nekim mečevima –kaže Maletić.

Trener gostiju Goran Kecama, sa mnogo emocija govorio je o uspjehu svoje ekipa, ali i danima kada je nosio dres Slobode.

-Prije svega želim da se zahvalim domaćinu na jednoj fer utakmici i izuzetnom gostoprimstvu. Ja sam ovdje jedan period igrao i dragao mi je uvijek doći u Mrkonjić. Što se tiče prvog poluvremena malo smo se bili lošije postavili. To je domaćin iskoristi i imao terensku inicijativu. Uspjeli smo da iz penala damo pogodak i do kraja poluvremena stvorimo par izglednih prilika. U suštini jedna prava prvenstvena utakmica. Zadovoljni smo bodom - rekao je Kecman.

I nešta o sudijskoj trojci, koja je korektno vodila utakmicu na čelu sa glavnim sudijom Dejanom Jokićem. Svirao je dva penala, a po mišljenju svih na stadionu opravdano.

Ukrina 2 : 3 Jedinstvo
Sloga (T) 5 : 1 Proleter
BSK 1 : 1 Gorica
Čelinac 0 : 0 Borac
Polet 1926 1 : 1 Progres
Dubrave 4 : 2 Sloga (S)
Sloboda 1 : 1 Brdo
Željezničar 1 : 4 Laktaši