Maletiću bod malo, Puriću dosta

Sloboda (MG) _ Tekstilac 1:1

MRKONJI GRAD - Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova Banka i Tekstilca iz Dervente, u 4. kolu Mtel Prve lige Republike Srpske odigrali su 1:1.

Kada se sve sabere i oduzme podjela bodova je nerealniji rezultat.

Fudbaleri Slobode sjajno su otvorili meč i već u četvrtom minutu, golom Ognjena Soldata, poveli 1:0.

Neko od gostujućih odbrambenih fudbalera je pogriješio u predaj lopte, a Soldat  umakao štoperima gostiju i matirao mladog golmana Tekstilca Aleksanda Simića.

Gosti su rezultat poravnali u 70. minutu golom Zlatka Duspare. Iskoristio je smušenost domaće odbrane i svladao Davida Stjepanovića.

Domaći fudbaleri su tridesetak minuta prvog poluvremena igrali dobro i  imali još dvije prilike za gol, koje nisu iskoristili. Od tada gosti polako preuzimaju inicijativu i sve više prijete golu Slobode.

Gosti su mogli i do drugog gola, ali idealnu priliku u 76. minutu prokockao je Nebojša Prljeta. Njegov šut iz idealne prilike zaustavio je golman David Stjepanović.

Šefu stručnog štaba Slobode Darku Maletiću, teško je palo što njegova ekipa nije zabilježila pobjedu.

-Mislim dasmo prvi put u ove dvije poslednje utakmice, ušli kako treba u meč i brzo postigli gol. Sve je za nas bilo idealno nekih trideset minut. Poslednjih petnaestak minuta prvog poluvremena, pravili smo neke tehničke greške, uvlačili se u svoj šesnaestarac. Gosti su imali tri kornera za redom i mogli su da nas da iznenade. U drugom poluvremenu iz jedne naše neopreznosti primili smo gol, poslije nismo imali snage da se vratimo. Generalno nije dobro. Moramo dalje. Čeka nas težak meč u Foči. Sigurno je da je Sutjeska među pet najboljih ekipa našoj ligi. Mi moramo da pobjeđujemo kući, a sve što uradimo u gostima  je dobro. Biće teško u Foči su padale i mnogo bolje ekipe, nećemo se predati. Pokušaćemo se spremiti. Nije idealna situacija ali moramo dalje- rekao je Maletić.

Trener gostiju Dario Purić, zadovoljan  je igrom svoje ekipe i osvajanjem boda na „Lukama“,

-Izuzetno teška utakmica. Mi smo iz tri kola imali jedan osvojen bod, dva porza za redom. Ova utakmica nam je bila kao neki imperativ da napravimo pozitivan rezultat. Loše smo ušli u meč i iz naše greške primamo gol. Uspijeli smo da se vratimo i postignemo pogodak. Ekipa je odigrala dobro i borbeno. Teren je bio malo klizaviji i na njemu su se igrači dosta potrošili. Mislima da je neriješen rezultat najrealniji u ovoj utakmici - rekao je Dario Purić.

Sudijska trojka na čelu sa glavnim sudijom Darkom Butolijom iz Trebinja  solidno je vodila meč.

Slavija 4 : 0 Ljubić
Drina 0 : 1 Radnik
Željezničar 2 : 1 Famos
Rudar Prijedor 1 : 1 Sutjeska
Sloboda (MG) 1 : 1 Tekstilac
Zvijezda 09 2 : 1 Laktaši
Podrinje 0 : 4 Krupa
Sloboda (NG) 3 : 0 Kozara