Prvi trijumf Kozare

Na Gradskom stadionu Velimir Sombolac u Gradišci, pred oko dvije stotine gledalaca odigrana je utakmica 5. kola m.tel I lige Republike Srpske u kojoj je Kozara savladala Alfu iz Modriče sa 3-0.

Prve minute prolaze u međusobnom ispitivanju, da bi prvi u 8. minuti pokušao Popović, ali odlazi suviše do korner linije i lopta je lak plijen za golmana gostiju Tršića. U 15. minuti odličan prodor mladog Race, koji pronalazi Maksimovića koji šutira glavom sa peterca i šalje loptu u mrežu gostiju iz Modriče i Kozara vodi sa 1-0. Pokušavaju gosti da utzvrate, u 18. minuti Omerhodžić izlazi sam pred Modića, ali je neprecizan i lopta odlazi pored gola. Igra se između dva šesnaesterca, bez izrazitih šansi, do 38. minute kad Glišić nakon sjajnog prodora loše šutira i lopta odlazi preko gola. Dvije minute kasnije, Popović sjajnim centaršutom prebacuje šesnaesterc gostiju i pronalazi Malbašića koji šutira glavom sa nekih osma metara i pogađa gol Alfe za vođstvo Kozare 2-0, rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme.

Prvih desetak minuta drugog poluvremena prolazi bez većih šansi. U 55. minuti slobodan udarac za goste sa nekih dvadeset i pet metara izvodi Omerhodžić, ali Modić sjajnom paradom zaustavlja njegov šut prema golu. U 74, minuti Glišić se izborio za loptu pored igrača Modriče, izlazi sam pred Trišića, predriblava ga i šalje loptu u praznu mrežu za vođstvo Kozare 3-0. Samo minut kasnije ponovo je Glišić u akciji, nesebično vraća loptu do Malbašića koji jako šutira sa nekih šesnaest metara, ali lopta odlazi tik pored stative. Rezultat se do kraja utakmice ne mijenja, te Kozara dolazi do prve ovosezonske pobjede.

Sljedeće nedeljee, 4. 9. 2022. godine ifudbaleri Kozare putuju u Omarsku gdje će im u utakmici 6. kola m:tel I lige  Republike Srpske domaćin biti istoimena ekipa

FK Kozara (Gradiška): Modić S., Šćekić F., Veljkić S. (od 77. min. Komlenić A.), Glišić D. (od 81. min. Matić B.), Malbašić A., Jandrić S. (od 81. min. Đurić L.), Despotović M., Popović A.,  Maksimović D. (od 71. min. Blagojević A.), Raca A. (od 77. min. Govedarica  S.), Pepić D., trener Krupljanin S., nisu igrali: Glišić P., Hamzić A., Ilić D., Torlaković B.

FK Alfa (Modriča): Trišić M., Omerhodžić M., Pljevaljčić S., Limić D. (od 83. min. El Ghamarti I.), Kuljanin D., Kostadinović M. (od 73. min. Alizadeh M.), Ninković N., Simić O., Halilović B. (od 83. min. Sayyar R.), Živković I. (od 46. min. Mišić P.), Nishizaki Y. trener: Lukić M., nisu igrali: Đurić M., De Carvalho L., Babić N.

Omarska 2 : 2 Slavija
Kozara 3 : 0 Modriča
Krupa 0 : 1 Sloboda (NG)
Laktaši 3 : 1 Podrinje
Tekstilac 0 : 2 Zvijezda 09
Sutjeska 3 : 2 Sloboda (MG)