Sedam utakmica 7.kola m:tel Prve lige FBiH igraju se u subotu 24. septembra, imamo i dva derbija, u Doboju kod Kaknja će se sastati šestoplasirana Mladost DK bivši premijerligaš, 10 bodova i trećeplasirana Budućnost, koja ima bod više od Mladosti, drugolasirana OFK Gradina 11 bodova je domaćin sedmoplsiranom Goraždu koji ima dva boda manje od Gradine.
Povratnik u prvoligaško društvo Radnički iz Lukavca će na svom terenu za rivala imati lidera na tabele gabelski GOŠK .
U Gradačcu se sastaje komšije po trenutnoj tabeli, 13. Zvijezda i za mjesti više plasirano grečeničko Bratstvo, dok će bivši premijerligaš Travnik koji je pri dnu tabele, ugostiti Rudara iz Kaknja.
U Hadžima domaći Radnik igra protiv sastava BFK Simm Bau, a dvije posljednje plasirane ekipe bihaćko Jedinstvo koje će ugostiti Tomislava, Tomislav je do sada postigao 3 gola, bez bodova, a Jedinstvo ima jedan bod, bez postignutog gola u šest kola .
U nedjelju u Olovu igraju najprijatnije iznenađenje domaća Stupčanica i tešanjski TOŠK.
Subota 24. septembar u 15:30 sati,
Srebrenik : OFK Gradina - FK Goražde, Gradski stadion „ „ glavni sudija : Denis Limov (Gabela), Marko Blažević (Mostar) i Antonio Marčinko (Čitluk) , Juraj Kovčić (Prud), delegat : Ivan Tolić (Odžak), posmatrač suđenja : Besim Dervišbegović (Orašje) .
Doboj, Kakanj : FK Mladost DK - FK Budućnost, Gradski stadion„ Doboj Kakanj “ , Emir Spahalić (Mostar), Sehmin Hakaković (Konjic) i Amrudin Zaimović (Novi Travnik), Semir Sarjkić (Sarajevo) , Vahidin Lušija (Busovača), Luka Gašić (Gornji Svilaj) .
Gradačac : NK Zvijezda - NK Bratstvo , Gradski stadion „Banja Ilidža“ , Armin Efendić (Sarajevo), Mihret Zlatić i Filip Jarić oba Brčko , Samir Kapo (Kakanj ), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Nermin Paradžik (Goražde).
Lukavac : FK Radnički - NK GOŠK , stadion „Jošik“, Deni Ćatibović (Sarajevo), Eldar Parla (Sarajevo) i Selmin Osmančevič (Zenica) , Aldin Sofić (Zenica), Karlo Jurišić (Posušje ) , Boro Matan (Livno) .
Hadžići : FK Radnik (H) – BFK Simm Bau , Gradski stadion , Draago Tabak (Tomislavgrad), Senad Aeta i Mirza Ćehaja oba Goražde, Jure Delić (Mostar), Fadil (Peco), Ahmet Ibranović (Gradačac) .
Bihać : NK Jedinstvo – NK Tomislav , Gradski stadion „Pod borićima“, Sandi Ljevo (Mostar), Sanel Grljević (Mostar) i Adnan Arfadžan (Jablanica), Mario Pejić (Grude), Ratko Bošnjak (Vitez), Zikrija Pašalić (Zenica).
Travnik : NK Travnik - FK Rudar , stadion „Pirota“, Ilija Orkić (Orašje), Muris Mehinović (Lukavac) i Edin Zjakić (Bihać) , Haris Halkić (Sanski Most ), Miron Dujmenović (Bazik), Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo).
Nedjelja, 25. septembar u 15:30 sati,
Olovo : NK Stupčanica – NK TOŠK, Gradski stadion Olovo, Ajdin Barućija (Zenica), Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Mirza Fetić (Zenica), Ermin Hadžović (Sarajevo), Zlatan Pavlješević (Lukavac), Haris Baković (Sarajevo).
Goražde | 4 : 1 | Jedinstvo |
Stupčanica | 3 : 0 | Radnički |
Travnik | 4 : 0 | Mladost |
Zvijezda | 2 : 1 | Radnik |
Gradina | 5 : 3 | Simm-Bau |
Bratstvo | 1 : 3 | Budućnost |
Rudar | 2 : 1 | GOŠK |
TOŠK | 2 : 0 | Tomislav |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | GOŠK | 30 | 19 | 7 | 4 | 64 | |
2 | Stupčanica | 30 | 16 | 4 | 10 | 52 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 8 | 8 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
7 | Tomislav | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Rudar | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | TOŠK | 30 | 10 | 10 | 10 | 40 | |
10 | Simm-Bau | 30 | 9 | 12 | 9 | 39 | |
11 | Jedinstvo | 30 | 11 | 4 | 15 | 37 | |
12 | Bratstvo | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
13 | Mladost | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
14 | Radnik | 30 | 10 | 4 | 16 | 34 | |
15 | Travnik | 30 | 10 | 1 | 19 | 31 | |
16 | Radnički | 30 | 6 | 6 | 18 | 24 |