Prva pobjeda Sloge (FOTO)

DOBOJ – Rukometaši Sloge zabilježili su prvu prvenstvenu pobjedu savladavši na svom terenu ekipu Konjuha iz Živinica rezultatom 26:25 i tako im nanijeli prvi poraz u prvenstvu. Opet se desila drama, bila je ovo treća od četiri odigrane utakmice u kojima je Sloga olako ispuštala šest do sedam golova prednosti. Ovoga puta uspjeli su slaviti i izbjegli su ono najgore.

Sve do 17.minuta se igralo u egalu i faktički gol za gol. Gosti su tada imali vođstvo 8:7. A onda slijedi velika serija Sloge od 5:0 za preokret 12:8(22.minut). Živiničani zatim postižu dva gola u nizu i dolaze na 10:12. Novom serijom od četiri uzastopna gola Dobojlije stižu do velikih plus šest 17:11. Na odmor se odlazi sa vođstvom Sloge 17:12.

A onda kao i u već opisanim prethodnim utakmicama Sloga je zaribala u drugom poluvremenu. Ponove se postiže mali broj golova u drugom dijelu. Ovog puta domaći su postigli samo devet a gosti 13 golova. U 38.minutu Sloga je držala plus šest 21:15. Serijom 3:0 Konjuh je svoj zaostatak prepolovio 21:18. U 45.minutu Konjuh stiže na gol minusa 21:22. Sloga odbija nalete golovima Miličevića i Nemanje Peštića i povećava vođstvo 24:21. Pet minuta prije kraja izabranici Dejana Vasilića imali su prednost 26:22. A u preostalom vremenu su doveli pobjedu u pitanje. U preostalih pet minuta do kraja Sloga je bila bez postignutog gola. Gosti su postigli tri gola i došli na minus jedan 25:26. Čak su imali posljednji napad za neriješen rezultat, ali na sreću nisu uspjeli. Sloga je na kraju slavila 26:25.

Najzaslužniji za trijumf Sloge bili su golman Milutin Bogdanović sa 15 odbrana, te Nemanja Peštić sa 7 i Dušan Miličević sa pet golova.

Kod gostiju izvrstan Ahmed Čabaravdić sa 11 odbrana, od toga je odbranio tri sedmerca, najefikasniji su bili Almir Osmanhodžić sa 10 i Mirza Modrić sa četiri gola.

SLOGA – KONJUH 26:25 (17:12)

Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 200. Sudije: Džemal Čedić i Dino Đerzić (oba iz Sarajeva). Delegat: Goran Sušić (Čapljina). Sedmerci: Sloga 5(2), Konjuh 6(5). Isključenja: Sloga 6, Konjuh 10 minuta.

SLOGA: Bogdanović (15 odbrana, sedmerac), Blagojević, Stojanović, Đurđević 4(1), Stanković 1, Marković, Tulendić 3, Bogdan Peštić 2, Nemanja Peštić 7, Miličević 5(1), Maričić 1, Dejanović, Đurić, Bajović. Trener: Dejan Vasilić.

KONJUH: Bečić (3 odbrane), Musić, Ahmetović 1, Hadžiavdić, Pejkušić 3, Modrić 4, Čabaravdić (11 odbrana, 3 sedmerca), Dautović 3, Bubić 2, Memić 2, Klopić, Ćasurović, Osmanhodžić 10(5), Džinić, Hadžić, Kamberović. Trener: Davor Kadić.

Hercegovina : Krivaja
Maglaj : Borac M:TEL
Konjuh : Leotar
Sloboda : Gračanica
Sloga : Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač