Partizan se mučio sa Studentskim centrom

U 3. kolu AdmiralBet ABA lige, Partizan Mozzart Bet je savladao SC Derby u Štark areni sa 91:82 (23:17, 21:26, 20:21, 27:18)

Partizan Mozzart Bet je večeras odigrao prvu utakmicu na domaćem terenu u sezoni 2022/23 i zabeležio pobedu protiv Studentskog centra iz Podgorice. Pred oko 7.000 navijača u Štark areni, crno-beli su dva dana nakon meča sa Baskonijom dočekali podgorički tim. Više od tri četvrtine, utakmica je bila izjednačena a blaga prednost Partizana Mozzart Bet nije ni jednog trenutka obeshrabrivala gostujući tim, pa se u poslednju deonicu ušlo pri nerešenom rezultatu.

Ipak, četvrta četvrtina je donela seriju crno-belih kojom su došli do maksimalnih +12, posle čega je konačan ishod meča bio odlučen. Na kraju, bilo je 91:82 u korist Partizana Mozzart Bet.

Na konferenciji za medije održanoj posle meča, trener crno-belih Željko Obradović je izjavio:

"Najbitnije je da smo dobili utakmicu. Bitno je da vidimo reakciju ekipe posle petka, mislim da je bilo pozitivno. Kao što je logično, bez obzira na rezultat prethodne , uvek se okrećeš sledećoj utakmici, to iziskuje ritam, samo jedan trening nije lako kako nama, tako i svima ostalima. Ekipa izašla sa dobrim moralom, probali smo dosta toga da uradimo i na kraju dobili utakmicu. Čestitam Studentskom centru, mislim da su odigrali dobru utakmicu i mislim da je bila zanimljiva. Ono što je evidentno je kad se dođe u situaciju, jedino mi se ne sviđa previše minuta koje je igrao Lesor. Ali, to je današnja utakmica iziskivala da provede toliko vremena na parketu, bila je posledica toga što je Balša Koprivica napravio rano četiri faula. Hvala navijačima na divnoj atmosferi, čekamo ih u utorak na premijeri Evrolige u Beogradu", poručio je Obradović.

Partizan Mozzart Bet: Vukčević 11, Ledej 15, Koprivica 2, Panter 2, Papapetru 12, Egzum 13, Jovanović, Glas 2, Lesor 19, Trifunović 4, Anđušić 4, Madar 7

SC Derby: Džekson 19, Megi 10, Pavlićević 3, Vučeljić 3, Slavković 6, Hadžibegović, Tasić 10, T. Ivišić 6, Z. Ivišić 7, Drežnjak 16, Dogan, Tišma 2

(Foto: Dragana Stjepanović, video: BC Partizan TV / AdmiralBet ABA liga)

Budućnost VOLI 89 : 66 MZT Skopje Aerodrom
Cedevita Olimpija 70 : 84 Crvena zvezda mts
FMP Meridian 90 : 73 Split
Igokea m:tel 90 : 78 Borac Mozzart
Zadar 96 : 90 Mega MIS