Hercegovina bolja od Borca

Hercegovina - Borac

Rukometaši Hercegovine savladali su večeras u Nevesinju banjalučki Borac rezultatom 31:28. U najboljem ovosezonskom izdanju nadigrali su rukometnog velikana i razgalili srca navijača koji su u velikom broju ispunili Sportsku dvoranu. Pobjeda je čista kao suza, izvojevana velikim trudom, ali i zrelom igrom koja je imala jasne konture i u odbrani i u napadu.

U prvom poluvremenu rivali su se smjenjivali u vođstvu. Hercegovina se uzdala u pozicione napade sa ubacivanjima na pivota, a Borac je nastojao da brzo završi svoje akcije.

U nastavku su Nevesinjci odigrali briljantno, na nivou najboljih premijerligaških ekipa. Iskusni Tomić je dirigovao napadom, asistirao i pogađao, a odbrana Hercegovine je bila sve čvršća. U periodu od 44. do 50. minuta domaći na krilima navijača prave seriju 6:1 koju gosti iz Banjaluke do kraja nisu uspjeli da nadoknade, javlja Radio Nevesinje.

Sa trećim trijumfom na domaćem terenu Hercegovina se probila u sredinu tabele. U narednom kolu gostuje u Kaknju.

Iskra 26 : 29 Gračanica
Izviđač CO 34 : 22 Leotar
Vogošća 42 : 33 Bosna
Krivaja 33 : 33 Sloboda
Konjuh 31 : 24 Kakanj
Hercegovina 31 : 28 Borac m:tel
Goražde 32 : 27 Maglaj
Gradačac 30 : 38 Sloga