Sokolac furioznom završnicom do velike pobjede u Prijedoru

Košarkaši Sokoca savladali su večeras u gostima Prijedor Spartak 88:82 u utakmici trećeg kola prvenstva Republike Srpske i tako su i dalje neporaženi nakon tri runde šampionata.

Sokolac je odigrao furioznu završnicu i u posljednje četiri minute serijom 11:0 od -6 dolaze na +5, odnosno od 78:72 do 78:83. Na kraju u jednoj pomalo i konfuznoj završnici konačan rezultat je 88:82 u korist Sokočana.

Prijedor je odigrao kvalitetno prvo poluvrijeme, naročito drugu četvrtinu kada u i otišli na +12, ali se Sokolac nije predavao niti jednog momenta, malo po malo je topio prednost i kompletno je istopio, te na kraju slavio pobjedu, koja još više dobija na značaju ako se zna da su je ostvarili bez Dejana Kokoruša.

Najefikasniji u Sokocu bio je Aleksa Popadić sa 22 poena, a dodao je i 13 skokova, Miroslav Kovač je odradio svoje sa 19 poena za 23 minute, a Nemanja Pečenica je ubacio 18. Kod Prijedora, Nemanja Stanković, bivši igrač Sokoca je ubacio 22 poena, a Bojan Lulić je dodao 16.

KK PRIJEDOR SPARTAK - KK SOKOLAC 82:88 (22:18, 25:17, 15:26, 20:27)