Gabeljani nezaustavljivi, sigurna pobjeda Tomislava

Odigrano je sedam utakmica 12. Kola m:tel Prve lige FBiH, u Gradačcu u duelu domaće Zvijezde i bihaćkog Jedinstva gosti su golom Ramireza postigli gol za 0:1 već u drugoj minuti . U 26' Ajdin Mujagić je izjednaćio na 1:1. U 36' Jedinstvo je ponovi steklo prednost 1:2 golom Bandića 36'. U 54' isti igrač je povečao na 1:3. U 61' Fačić je smanjio prednost gostiju, 2:3, da bi dvije minute kasnije Kovčić donio izjednačenje 3:3, a Fačić u 66' svojim drugim golom dovodi Zvijezdu u prednost 4:3, Nenad je postavio konačnih 5:3.

OFK Gradina je ugostila lukavački Radnićki i u 5'  Mehmedović je pogodio za 1:0 što je i konačni rezultat. U Travniku bivši član elite bh. fudbala istoimena ekipa je ugostila Stupčanicu koja je u 30' povela 1:0, dok je Zec u 44' izjednačio na 1:1 i u 86. svojim golom donio izuzetno vrijednu pobjedu, 2:1.

U Goraždu je gostovao ubjedljivi lider na tabeli gabelski GOŠK koji je nakon prvog poluvremena imao rezultat 0:1, Abdufatai u 24', te postigli 11 pobjedu, u Tomislavgradu, domaći Tomislav  je ugostio banovićku Budućnost,  u 29' golom Galića, 1:0 stekao prednost, u 43' najbolji strijalac domaćih Banović je povečao na 2:0, a Nenadić u 64' povečao prednost na 3:0

U Kaknju domaći Rudar je ugostio Radnika iz Hadžića, Imamović je u 74' postigao gol za Kakanjce za 1:0 i Čehajić u dubokoj nadoknadi izgubljenog vremena 90+7' pogodio za 2:0, bez golova su odigrali Bratstvo i Mladost..

Rezultati,

Goražde  :  FK Goražde – NK GOŠK 0:1 ( Abdufatai)  ,

Gradačac : NK Zvijezda - NK Jedinstvo 5:3 (Mujagić 26' Fačić 61'66' Kovćić 63' Nenad 84'/Ramirez 2' Bandić 36' 54' ),

Travnik  : NK Travnik - NK Stupčanica 2:1 (Zec 44' 86 '/ Mehanović 30' ),

Srebrenik  : OFK Gradina - FK Radnički 1:0 (Mehmedović 5'),

Gračanica: NK Bratstvo- FK Mladost 0:0 ,

Kakanj : FK Rudar - FK Radnik 2:0 (Imamović 74' Čehajić 90+7'' ),

Tomislavgrad : NK Tomislav - FK Budućnost 3:0 (Galić 29' Banović 43' Nenadić ').

Nedjelja 30. oktobar u 13:30 sati,

Tešanj : NK TOŠK – BFK Simm Bau.