XS
SM
MD
LG

Derbi u Maglaju

GOŠK, Gabela

U subotu i nedjelju 5. i 6. novembra  igraju se utakmice 13. kola m:tel Prve lige FBiH, derbi  se igra u Maglaju gdje Simm Bau ugošćuje sastava kakanjskog Rudara koji je na drugom mjestu, ovaj derbi je povjeren Deniju Ćatiboviću iz Sarajeva, pomoćnici su mu Almir Husić iz Bugojna i Konjičanin Sehmin Hakalović, dok će se to revnosno pratiti Darko Obradović iz Stoca.

Ubjedljivi lider gabelski  GOŠK je domaćin Tomislavu, trećeplasirana gradačačka Zvijezda gostuje u Lukavcu , Radnički, OFK Gradina će  na noge sastavu Mladost DK, a petoplasirano Bratstvo iz Gračanice će u Hadžiće gdje ga očekuju domaći Radnik.

Banovićka Budućnost je domaćin tešanjskom TOŠK – u, derbi začelja se igra u Bihaću gdje domaće Jedinstvo čeka bivšeg premijerligaša Travnika, dok će olovska Stupčanica biti domaćin Goraždu.

 Subota 05. novembar u 13:30 sati,

Maglaj  :  BFK Simm Bau – FK Rudar  Gradski stadion  Maglaj   glavni sudija :  Deni Ćatibović (Sarajevo), pomoćnici : Almir Husić (Bugojno) i Sehmin Hakalović  (Konjic), Filip Antić  (Oraše),  delegat : Josip Lozančić  (Livno ),  posmatrač suđenja : Darko Obradović  (Stolac) .

Bihać : NK Jedinstvo  - NK  Travnik, stadion „Pod borićima“ Samir Kapo  (Kakanj), Sanel Grljević (Mostar) i Adnan Asfadžan (Jablanica) , Semir Sarajkić  (Sarajevo) , Fadil Peco   (Mostar), Tarik Kečo  (Sarajevo) .

Doboj Kakanj : FK Mladost - OFK Gradina   , Gradski  stadion „Doboj Kakanj“, Denis Limov (Gabela), Senad Aleta  (Goražde)  i Marko Grebenar   (Livno) , Ernos DDžemidžić (Goražde) , Mario Ivković  (Livno ) , Luka Gašić  (Gornji Svilaj) .

Hadžići  : FK Radnik - NK Bratstvo   , Gradski stadion   , Emir Spahalić  (Mostar), Boris Bilješko  (Novi Travnik) i Sanel Alihodžžić (Zenica), Drago Tabak  (Tomislavgrad), Muhamed Huzbašić  (Fojinica ), Marko Perić  (Prud) .

Lukavac : FK Radnikčki- NK Zvijezda  , stadion „Jošik“ , Sandi Ljevo  (Mostar), Antonio Marčinko (Čitluk) i Filip Jarić  (Brčko) , Armin Efendić (Sarajevo), Mirza Trbonja (Saarajevo), Zikrija Pašalić  (Zenica).

Nedjelja, 06. novembar u 13:30 sati,

Banovići : FK Budućnost – NK TOŠK , stadion „ FK Budunost“ Banovići, Ilija Orkić (Orašje),Ivo Maglica (Livno) i Adnan Ibrahimović (Brčko), Jure Delić (Mostar), Esad Kudelić (Bužim), Salem Kundo (Goražde),

Olovo : NK Stupčanica –FK Goražde  , Gradski stadion Olovo, Edin Osmanović  (Kalesija), Eldar Parla (Sarajevo) i Muris Mehinović (Lukavac), Suad Nurić (Gračanica), Mirsad Džuzdanović  (Živinice), Amir Medić  (Ključ).

Gabela  : NK GOŠK –  NK Tomislav,  stadion  „Perica – Pero Pavlović“, Mario Pejić (Grude), Edis Trklja (Sarajevo) i Edin Zjakić (Bihać) , Armin Kukić  (Bugojno), Vinko  Begić (Posušje), Mario Pejić (Novi Travnik).


15 .kolo Prva liga FBiH
Jedinstvo 3 : 0 Goražde
Radnički 0 : 4 Stupčanica
Mladost 2 : 1 Travnik
Radnik 0 : 3 Zvijezda
Simm-Bau 1 : 1 Gradina
Budućnost 2 : 1 Bratstvo
GOŠK 4 : 0 Rudar
Tomislav 2 : 1 TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 15 14 0 1 42
2 Zvijezda 15 9 3 3 30
3 Rudar 15 8 2 5 26
4 Bratstvo 15 7 4 4 25
5 Gradina 15 7 3 5 24
6 Simm-Bau 15 6 4 5 22
7 Budućnost 15 6 4 5 22
8 Goražde 15 5 4 6 19
9 Tomislav 15 6 1 8 19
10 Mladost 15 5 3 7 18
11 Stupčanica 15 5 2 8 17
12 TOŠK 15 4 5 6 17
13 Radnički 15 4 4 7 16
14 Radnik 15 5 1 9 16
15 Jedinstvo 15 4 2 9 14
16 Travnik 15 4 0 11 12