XS
SM
MD
LG

GOŠK gostuje u Tešnju

GOŠK

U subotu u nedjelju igraju se utakmice 14. kola m:tel Prve lige FBiH, lider na tabeli gabelski GOŠK u nedjelju je gost tešanjskog TOŠK – a, drugoplasirani kakanjski Rudar je domaćin banovićkoj Budućnosti.

Gračaničko Bratstvo je domaćin sastavu Simm Bau, a gradačačka Zvijezda će ugostiti bivšeg premijerligaša Mladost DK.

U Travniku bivši članovi elite bh. fudbala su pri samom dnu tabele, a g ost im je lukavački Radnički, dok derbi začelja igraju dvije posjednjeplasirane ekipe u Olovu Stupčanica će ugostiti bihaćko Jedinstvo, obje ekipe imaju po 11 bodova.

U Srebreniku  ekipa OFK Gradina čeka Radnika iz Hadžića, a sedmoplasirano Goražde je domaćin ekipi Tomislava.

 12 . novembar u 13:30 sati,

Gračanica  : NK Bratstvo  -  BFK Simm Bau ,  Gradski stadion „Luke“    glavni sudija : Semir Sarajkić  (Sarajevo), pomoćnici : Sanel Grljević (Mostar) i Anis Kalajdžić  (Mostar), Amin Efendić  (Sarajevo),  delegat :   (- ),  posmatrač suđenja :  Jasmin Topić (Cazin) .

 Travnik :  NK  Travnik – FK Radnički , stadion „Pirota“ , Aldin Sofić  (Zenica), Josip Begić  (Posušje) i Amir Hušidić (Velika Kladuša) , Ajdin Baručija  (Zenica) ,    (- ), Goran Paradžik  (Ljubuški .) .

Gradačac : NK Zvijezda - FK Mladost   , Gradski  stadion „Banja Ilidža“, Antonio Tomić (Kreševo), Hasan Nanić   (Bužim)  i Mirza Čehaja   (Goražde) ,  Ernis Džemidžić   (Goražde) ,  (-  ) , Besim Dervišbegović  (Orašje) .

Srebrenik  : OFK Gradina - FK Radnik   , Gradski stadion   , Juraj Kovčić  (Prud), Perica Maskaljević  (Donja Mahala) i Filip Jarić (Brčko), Iliji Orkić  (Matići), (- ), Boro Matan  (Livno) .

Goražde : FK Goražde - NK Tomislav , stadion „Midhat Drljević“ , Suad Nurić  (Gračanica),    Enis Đulović (Tuzla) i Selmin Osmančević  (Zenica) , Nihad Ljajić (Sarajevo),  (- ), Emir Alečković  (Sarajevo).

Kakanj : FK Rudar -  FK Budućnost  , Gradski stadion Kakanj, Jure Delić  (Mostar), Marko Blažević  (Mostar) i Mihret Zlatić (Brčko), Mario Pejić (Grude),  (- ), Ibrahim Hasanbegović (Sarajevo),

Nedjelja, 13. Novembar u 13:30 sati, ,

Olovo : NK Stupčanica –NK Jedinstvo , Gradski stadion Olovo, Ermin Hadžović, Mirza Tičić i Anis Zukić svi Sarajevo, Filip Antić  (Orašje),   (- ), Sead Muratović  (Goražde).

Tešanj  : NK TOŠK - NK GOŠK , Gradski stadion  Tešanj, Drago Tabak (Tomislavgrad), Boris Bilješko i Arudin Zsimović oba Novi Travnik, Igor Popović  (Busovača),  (- ), Ahmet Ibranović (Gradačac).


15 .kolo Prva liga FBiH
Jedinstvo 3 : 0 Goražde
Radnički 0 : 4 Stupčanica
Mladost 2 : 1 Travnik
Radnik 0 : 3 Zvijezda
Simm-Bau 1 : 1 Gradina
Budućnost 2 : 1 Bratstvo
GOŠK 4 : 0 Rudar
Tomislav 2 : 1 TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 15 14 0 1 42
2 Zvijezda 15 9 3 3 30
3 Rudar 15 8 2 5 26
4 Bratstvo 15 7 4 4 25
5 Gradina 15 7 3 5 24
6 Simm-Bau 15 6 4 5 22
7 Budućnost 15 6 4 5 22
8 Goražde 15 5 4 6 19
9 Tomislav 15 6 1 8 19
10 Mladost 15 5 3 7 18
11 Stupčanica 15 5 2 8 17
12 TOŠK 15 4 5 6 17
13 Radnički 15 4 4 7 16
14 Radnik 15 5 1 9 16
15 Jedinstvo 15 4 2 9 14
16 Travnik 15 4 0 11 12