13.11.2022 trebinjelive.infp

Leo porazio Konjuh

U 10. kolu Premijer lige u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" RK "Leotar" je pobijedio RK "Konjuh" iz Živinica 35:31 (19:14). Ovo je sedma pobjeda Trebinjaca, a ekipi Konjuha su nanijeli četvrti poraz.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i u sedmom minutu imali su dva gola prednosti 2:4, ali domaćin minut kasnije izjednačuje na 4:4. Nakon toga igra se gol za gol sve do rezultata 9:9 u 19. minutu kada serijom 3:0 domaćin dolazi u prednost 12:9.

Leotar polako povećava prednost tako da u 29. minutu ima i plus šest 18:12, ali se na poluvrijeme odlazi sa 19:14.

Tokom drugog poluvremena domaćin je povećavao prednost i u 43. minutu bilo je 28:19, a plus devet bilo je i u 50. minutu 32:23. Tada trener Tavrić šalje na parket mlađe snage koje su i završile utakmicu, a krajnji rezultat je bio 35:31.

U narednom kolu po prvi put zvanični meč u Premijer ligi i derbi istočne Hercegovine održaće se u Nevesinju gdje će domaćin RK "Hercegovina" dočekati RK "Leotar".

Najefikasniji kod Leotar bili su Stanković sa 11, Milojević sa 8 i Babić sa 7 golova, a kod Konjuha Bubić koji je dao 5 golova.

Nakon utakmice trener Darko Tavrić naglasio je da su njegovi momci loše otvorili večerašnju utakmicu.

"Ušli smo neozbiljno u prvih deset minuta i kad su moji momci shvatili da moraju da daju maksimum rezultat je polako prelazio u našu korist i to je rezultiralo pobjedom. Kad god se ukaže prilika mladi će dobiti šansu, a na njima je da iskoriste svoju šansu" rekao je Tavrić.

Sportska dvorana "Miloš Mrdić", 500 gledalaca. Sudije: Branimir Bilić i Filip Dugandžić (oba Ljubuški). Delegat: Slaven Tomić (Ljubuški). Isključenja: Leotar 2x2, a Konjuh 4x2. Sedmerci: Leotar 2(1), a Konjuh 2(2).

RK "Leotar": Savović, Veraja, Arizanović, Ninković, Milojević 8, Parežanin 5, Stanković 11, Ratković 2, Racković, Todorov, Petrović, Babić 7, Uljarević, Smajilbegović 2, Knežević. Trener: Darko Tavrić.

RK "Konjuh": Bečić, Musić 1, Pejkušić 4, Ahmetović, Modrić 4, Čabaravdić, Dautović 4, Bubić 5, Memić 2, Klopić 2, Osmanhodžić 2, Sinanović 1, Halilović 2, Selimović 4, Hadžić, A. Kamberović. Trener: Eminudin Kamberović.

Gračanica 31 : 25 Maglaj
Borac m:tel 23 : 25 Sloga
Kakanj 29 : 28 Gradačac
Sloboda 43 : 35 Goražde
Bosna 34 : 29 Hercegovina
Leotar 35 : 31 Konjuh