XS
SM
MD
LG

GOŠK čeka Rudar

GOŠK

U subotu u nedjelju 19. i 20. novembra igraju se utakmice 15. posljednjeg kola m:tel Prve lige FBiH, u subotu se igra sedam, a u nedjelju jedna utakmica. U subotu drugoplasirana Zvijezda iz Gradačaca će gostovati u Hadžićima kod ekipe Radnik koji je na 11. mjestu, 16. bodova.

Četvrtoplasirano gračaničko Bratstvo, 25 bodova je gost osmoplasiranoj banovićkoj Budućnosti, 19 bodova, derbi kola u Maglaju igraju komšije na tabeli, šestoplasirani  Simm  Bau, 21 bod i OFK Gradina, kaja je za mjesto više na tabeli od svog rivala i dva boda više .

Derbi začelja igraju dva bivša premijerligaša Mladost DK i Travnik koji je pri dnu tabele, Tomislav koji je u prošlom kolu osvojio važne bodove u Goraždu će ugostiti tešanjski TOŠK koji će nastojati pobjedom   potvrditi vrijednu pobjedu u gostima pred svojim vjernim navijačima.

U Lukavcu duel ekipa koje su ušle u Prvu ligu FBiH, Radnički je domaćin olovskoj Stupčanici, a Jedinstvo ugošćuje Goražde.

Ovu polusezonu će u nedjelju završiti ubjedljivi gabelski GOŠK koji je domaćin kakanjskom Rudaru i ima 12 bodova više od drugplasirane gradačačke Zvijezde.

 19 . novembar u 13:30 sati,

 Banovići : FK Budućnost - NK Bratstvo  ,  Stadion  FK „Budučnost“ Banovići   glavni sudija :  Filip Antić (Orašje), pomoćnici : Filip Jarić (Brčko) i Muris Mehinović  (Lukavac), 4. sudija : Ilija Orkić  (Orašje),  delegat : Nedžad Tanjo  ( Goražde),  posmatrač suđenja : Tarik Kečo  (Sarajevo) .

Doboj Kakanj  :  FK Mladost DK - NK  Travnik  Gradski stadion Doboj Kakanj , Armin Efendić (Sarajevo), Ivo Maglica i Marko Grebenar oba Livno,  Mario Pejić  (Grude) ,Nikola Kaić   (Livno ), Nermin Paradžik  (Goražde ) .

Hadžići : FK Radnik -  NK Zvijezda    , Gradski  stadion, Jure Delić  (Mostar), Mirza Fetić   (Zenica)  i Adnan Arfadžan   (Jablanica) , Samir Kapo   (Kakanj) , Nikola Kaić   (Busovača ) , Luka Gašić   (Gornji Svilaj) .

 Maglaj  : BFK Simm Bau - OFK Gradina    , Gradski stadion Maglaj  , Denis Limov   (Gabela), Antonio Marčinko   (Čitluk) i Mihret Zlatić  (Brčko), Sandi Ljevo  (Mostar), Ratko Bošnjak (Vitez ), Mario Perić (Novi Travnik) .

Bihać : NK Jedinstvo - FK Goražde , stadion „Pod borićima“ , Armin Kukić  (Bugojno),  Almir Huskić   (Bujono) i Enis Đulović (Tuzla) , Osman Hodžić (Doboj Istok), Benjamin Terzić  (Zenica ), Edis Zukić  (Tuzla).

Tomislavgrad : NK Tomislav - NK TOŠK   , „Gradski stadion“ ,  Ernis Džemidžić (Goražde), Hasan Nanić   (Bužim) i Sehmin Hakalović  (Konjic),Antonio Tomić (Kreševo), Ivo Karačić (Biletić Polje ), Amir Medić  (Ključ),

Lukavac : FK Radnički -  NK Stupčanica ,  stadion „Jošik“, Nihad Ljajić (Sarajevo) , Alen Gluho (Sarajevo) i Adnan Ibrahimović (Brčko), Deni Ćatibović  (Sarajevo), Ekrem Bratić   (Bosanska  Krupa), Edis Prošić (Cazin)  .

Nedjelja, 20. novembar.

  Gabela:  NK GOŠK - Rudar,  stadion „Perica Pero Pavlović“ , Haris Halkić (Sanski Most), Edin Zjakić (Bihać) i Eldar Parla (Sarajevo), Igor Popović  (Busovača), Mirza Trbonja  (Sarajevo), Gojko Bandić (Grude).


15 .kolo Prva liga FBiH
Jedinstvo 3 : 0 Goražde
Radnički 0 : 4 Stupčanica
Mladost 2 : 1 Travnik
Radnik 0 : 3 Zvijezda
Simm-Bau 1 : 1 Gradina
Budućnost 2 : 1 Bratstvo
GOŠK 4 : 0 Rudar
Tomislav 2 : 1 TOŠK
Tabela
Poz Tim Utak Pob Ner Por Bod
1 GOŠK 15 14 0 1 42
2 Zvijezda 15 9 3 3 30
3 Rudar 15 8 2 5 26
4 Bratstvo 15 7 4 4 25
5 Gradina 15 7 3 5 24
6 Simm-Bau 15 6 4 5 22
7 Budućnost 15 6 4 5 22
8 Goražde 15 5 4 6 19
9 Tomislav 15 6 1 8 19
10 Mladost 15 5 3 7 18
11 Stupčanica 15 5 2 8 17
12 TOŠK 15 4 5 6 17
13 Radnički 15 4 4 7 16
14 Radnik 15 5 1 9 16
15 Jedinstvo 15 4 2 9 14
16 Travnik 15 4 0 11 12