Remi Bijeljine i Kozare

Radnik, Bijeljina

Utakmica 8. kola m-tel lige Republike Srpske u rukometu u kojoj su snage odmjerili dumaća ekipa RK Bijeljina i RK Kozara iz Kozarske Dubice završena je rezultatom 33:33.

Podjela bodova je i najrealniji ishod utakmice imajući u vidu da su gosti iz Kozarske Dubice bili bolji u prvom poluvremenu i na odmor otišli sa rezultatom 15:19 u njihovu korist.

Drugo poluvrijeme je ekipa Bijeljine zaigrala agilnije u odbrani i nošeni velikom podrškom sa tribina sportske dvorane u Račanskoj ulici u 38 minutu anulirala prednost gostiju.

Iskusni Darko Marković je svojom borbenošću dao primjer svojim saigračima.

Marković je predvodio svoju ekipu u osvajanju zasluženog boda u derbiju kola.

Pored Markovica veoma dobar je bio Siniša Purić koji je postigao 7 golova, bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Bakir Buljugija koji je postigao 6 golova, kapiten Latinović 5, Mladen Stevanović 5, Miloš Žuža 5, Jevtić 2, Marković 2, Škorić 1.

Kod ekipe iz Kozarske Dubice 3 igrača su postigla 31 gol od ukupno 33 postignutih golova.

Najraspoloženiji u RK Kozara su bili Dario Đenadija sa 13 postignutih golova, Petković 10 i Stijović 8.

RK Bijeljina : RK Kozara 33:33

Bijeljina 33 : 33 Kozara (KD)
Drina 35 : 39 Derventa
Sloga 26 : 32 ORK Borac
Mladost 26 : 20 Kozara (G)
Glasinac 28 : 27 Višegrad
Slavija 39 : 32 Kotor Varoš