Spars se nudio, Slavija nije iskoristila

Košarkaši Slavije doživjeli su poraz u komšijskom derbiju od Sparsa u 6. kolu prvenstva BiH 84:76.

Imala je Slavija priliku da u ovom meču slavi treći gostujući trijumf u sezoni, ali nije uspjela da uhvati ponuđeno od domaće ekipe, nedostajalo je suvog kvaliteta da se ABA 2 ligaš savlada na njihovom terenu.

Poznato je sa kakvim problemima je Slavija u prethodnom periodu, odlazak Arslanagića i povreda Kočića ostavili su prazan prostor u ekipi koji tek treba da se popuni, a rotacija je bila dodatno skraćena povredom Filipa Njegovanovića koji je bio u rosteru, ali nije ulazio u igru. U tim Sparsa vratio se Filip Jović, tako da je kod domaće ekipe situacija sa igračkim kadrom bila nešto bolja pred ovaj meč.

Izgledala je Slavija dobro veći dio prve četvrtine, ali dvije minute pada u igri u finišu Spars koristi i odlazi gotovo neprimjetno na +10, 27:17. Sporo je krenula i 2/4 za Sokolove, domaći debljaju prednost, a onda Stanić vraća na parket Penavu, Damjanovića i Tunguza i igra Slavije dobija mnogo bolje konture. Malo po malo, Slavija hvata ritam i dolazi na 35:35, a onda prelazi i u minimalno vodstvo, da bi u finišu Avdić i Ćurevac ipak napravili seriju 4:0 i Spars na poluvrijeme odlazi sa 43:40.

U 3/4 ekipe se smijenjuju u vodstvu, ali se Slavija opet gubi u posljednje dvije minute igre i to koristi Spars da ode na +9, 67:58 pred posljednjih deset minuta. Otišao je Spars ponovo na +12, 70:58, ali se Slavija opet nije predala i serijom 8:0 se vraća u susret na samo -4. Ipak, sopstvene greške, faulovi na šutu za tri poena, greške u koracima, promašeni ziceri i na kraju krajeva otvoreni šutevi, bez obzira na neke užasne sudijske odluke na njihovu štetu, odvode utakmicu na stranu Sparsa koji to objeručke prihvata i slavi pobjedu.

Najefikasniji kod Sparsa bio je Haris Ćurevac sa 23 poena, dok je Đorđe Topalović dao 20. Kod Slavije, Mekejl Foreman je ubacio 23 poena, a Penava 20.

OKK SPARS - OKK SLAVIJA 84:76 (27:17, 16:23, 24:18, 17:18)