Novi poraz Partizana

Završnica utakmice 10. kola AdmiralBet ABA lige u hali "Stožice", donela je drugi poraz crno-belih u regionalnom takmičenju. U neizvesnom meču, Partizan Mozzart Bet je imao napad i šut za produžetak, ali je šut Egzuma završio na obruču i pobeda je pripala Cedevita Olimpiji. Na kraju, rezultat je glasio 77:74.

Od početka do kraja utakmice, ekipe su se smenjivale u vođstvu a najveća prednost nekog od timova nije prelazila 7 poena. U poslednji minut susreta, crno-beli su ušli sa zaostatkom od tri poena za rivalom, a nakon što je Egzum realizovao jedno od dva slobodna bacanja, crno-beli su se odbranili i izborili poslednji napad. Posle izvođenja iz auta, fauliran je Lesor koji takođe realizuje jedno od dva slobodna bacanja. Adams je na drugoj strani pogodio oba puta nakon prekršaja crno-belih, da bi u već opisanoj završnici rezultat 77:74 ostao nepromenjen.

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

„Čestitam ekipi Olimpije na pobedi. U ovakvoj utakmici gde je rezultatski bilo apsolutno neizvesno 40 minuta, odlučuju sitni detalji. Oni su bili i srećniji i pametniji i zasluženo su pobedili utakmicu. Nisam se bavio komentarom suđenja, nema razloga ni sad. Fenomenalna atmosfera, hvala svim navijačima koji su došli. Mi smo tim koji ima publiku bilo gde da igramo, uvek dolaze navijači Partizana. Hvala im na tome, ali nažalost mi ne vraćamo. To je nešto što me zaista mnogo što boli. Ne mogu da kažem da se tim nije borio, borili smo se, ali nije dovoljno. Sigurno da ćemo neke stvari morati da promenimo. Postoje neke stvari koje su za tim. Ja nikad nisam izlazio u javnost da napadam igrače, niti ću ovog puta. Mi između sebe pričamo, radimo i neke stvari su evidentne. Kako ćemo da rešimo, vreme ispred nas će pokazati“ , istakao je Obradović.

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 2, Ferel 18, Radović, Jeremić 3, Alibegović 11, Murić 5, Mulalić, Adams 12, Matković 3, Gnjidić, Omić 10, Dragić 13

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej 7, Panter 2, Smailagić, Papapetru 17, Egzum 25, Brodzijanski, Naneli 6, Lesor 9, Trifunović

(Foto: Tine Ružič / Aleš Fevšer)

MZT Skopje Aerodrom 73 : 81 Borac Mozzart
Split 79 : 75 Mega MIS
Crvena zvezda mts 93 : 77 Mornar Barsko zlato
Budućnost VOLI 88 : 76 SC Derby
Cedevita Olimpija 77 : 74 Partizan Mozzart Bet