Počeo Božićni turnir u Istočnom Sarajevu: Godra i KMF Jahorina u osmini finala

Utakmicom Godre i Nevesinja u okviru grupe A započela je jedna nova tradicija u Istočnom Sarajevu, Božićni turnir Istočno Novo Sarajevo, a prvu pobjedu upisala je ekipa Godra.

Čast da ostane upisan kao prvi strijelac na turniru pripala je fudbaleru Slavije u sastavu ekipe Godra, Stefanu Arbinji, koji je u 4. minuti pogodio mrežu Nevesinjaca. Uzvratio je Dušan Šarenac u 12. minuti utakmice izjednačivši rezultat, ali je Ognjen Erić jako lijepim golom na startu drugog poluvremena vratio prednost svojoj ekipi. Novo izjednačenje vidimo u 21. minuti kada Dalibor Pudar pronalazi put do mreže Trifkovića za 2:2.

Ipak, finiš utakmice pripada ekipi Godra, koja preko još dvojice prvotimaca Slavije, Nikole Bjeloša i Vladana Mandića dolazi do prve pobjede na turniru 4:2.

Na teren su poslije njih izašle ekipe Caffe Andiamo i KMF Jahorina 2, a Paljani su slavili pobjedu 4:1. Mlađa ekipa sa Pala, uz nešto iskusnije Dušana Papricu i Damjana Simovića dolazi do trijumfa, iako prvi gol na meču postiže Caffe Andiamo preko Nedžmina Ustamujića. Slijedi potom preokret kojeg režiraju Damjan Simović, Danijel Trbo i Ognjen Radović sa dva gola za pobjedu Paljana 4:1.

Ostali su Paljani na terenu i izašli na megdan Nevesinju, koji je u međuvremenu ostao oslabljen za nekoliko igrača koji su morali na drugi turnir, a to Paljani koriste i uz odličnu igru dolaze do pobjede 6:2. Vodili su Paljani 2:0 nakon prvog poluvremena golovima Damjana Simovića i Marka Maljukana, a na startu drugog dijela odmah ostaju sa igračem manje jer drugi žuti karton dobija Bogdan Simanić. U „power playu“ Nevesinje uspjeva da smanji na 2:1 golom Repovića, ali Aleksa Tešanović vraća dva razlike svojoj ekipi u 19. minuti susreta. Aleksić je u 24. minuti ponovo smanjio na 3:2, no Radović odmah u narednom napadu vraća svojoj ekipi dva gola prednosti. Do kraja utakmice Aleksa Tešanović novim golom i Dušan Paprica preko čitavog terena donose pobjedu 6:2.

U drugom meču drugog kola Godra je ukrstio koplja sa Caffe Andiamom i slavio pobjedu.

Opet je Caffe Andiamo prvi poveo, strijelac je bio Amir Grošić u drugoj minuti. Ipak, Godra brzo dolazi do izjednačenja novim golom Stefana Arbinje, a odmah iza toga pogađa i Nikola Bjeloš za preokret. Vratio je izjednačenje u ovaj susret Caffe Andiamo pogotkom Mirze Bešića, ali Vladan Mandić u posljednjim trenucima prvog poluvremena pogađa za 3:2 i novo vodstvo ekipe Godra. U drugom poluvremenu nije bilo golova sve do dvije sekunde pred kraj utakmice kada Nemanja Knežević pogađa za konačnih 4:2.

Treće kolo su goleadom otvorile ekipe Nevesinja i Caffe Andiama. Caffe Andiamo je dobro igrao do 18. minute kada su imali vodstvo 4:2. Lalić i Kurtić su postigli po gol, a Amir Grošić dva, dok za Nevesinjce pogađaju Repović i Trifković. U manje od minute Nevesinjci uspjevaju da okrenu rezultat na 5:4 golovima Šarenca, Aleksića i Salčina, te uspjevaju da sačuvaju tu prednost do kraja i slave pobjedu 7:6. Strijelci za Nevesinjce do kraja su još jednom Aleksić i Sladoje, dok za Andiamo pogađaju još po jednom Lalić i Grošić koji kompletira hettrik.

Odlučujuću utakmicu za prvo mjesto u grupi odigrali su Jahorina 2 i Godra. I jedni i drugi bili su oslabljeni, Paljani za neigranje Simanića koji je zaradio crveni karton u utakmici prije ove, te povrijeđenih Trba i Paprice. Sa druge strane nije bilo Markovića i Berjana, ali je na treću utakmicu stigao Otović. Na kraju, Godra slavi pobjedu 5:3 i sa tri pobjede ide u drugu fazu, dok će Jahorina zauzeti poziciju broj dva. Nemanja Knežević je postigao hettrik, četvrti je djelo Stefana Arbinje, a peti Ivana Trifkovića preko čitavog terena, dok je za Jahorinu 2 pogađao dva puta Damjan Simović, te jednom Ognjen Radović.

Sutra (srijeda) se na turniru igraju utakmice grupe B

GODRA – NEVESINJE 4:2 (1:1)
SRC „Slavija“
Sudije: Zoran Soknić i Slavoljub Gogić (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Arbinja 4, 1:1 Šarenac 12, 2:1 Erić 17, 2:2 Pudar 21, 3:2 Bjeloš 25, 4:2 Mandić 27
Žuti kartoni: Bjeloš (Godra), Prodanović (Nevesinje)

GODRA: Trifković, Berjan, Marković, Erić, Bjeloš, Mandić, Knežević, Arbinja, Otović   Predstavnik ekipe: Igor Radovanović   Trener: Ognjen Kreštalica

NEVESINJE:  Trifković, Salčin, Pudar, Aleksić, Sladoje, Romović, Šarenac, Prodanović, Mušanović, Repović  Predstavnik ekipe: Dalibor Pudar   Trener: Miroslav Avram

CAFFE ANDIAMO – KMF JAHORINA 2 1:4 (1:2)
Gledalaca: 500
Sudije: Zoran Soknić i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Ustamujić 9, 1:1 Simović 5, 1:2  Trbo 15, 1:3 Radović 19, 1:4 Radović 99
Žuti kartoni: Maljukan (Jahorina)

CAFFE ANDIAMO: Kasapović, Grošić, Lalić, Pandža, Kruezi, Hrkalović, Bešić, Ustamujić, Omerbašić, Kurtić  Predstavnik ekipe: Miljan Lale  Trener: Ratko Dujković

NEVESINJE – KMF JAHORINA 2  2:6 (0:2)
Sudije: Slavoljub Gogić i Miroslav Bjelica (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Simović 7, 0:2 Maljukan 13, 1:2 Repović 18, 1:3 Tešanović 19, 2:3 Aleksić 24, 2:4 Radović 24, 2:5 Tešanović 27, 2:6 Paprica 30
Žuti kartoni: -
Crveni karton: Bogdan Simanić (KMF Jahorina 2) 16

KMF JAHORINA 2: Baričanin, Brčkalo, Simović, Paprica, Tešanović, Trobok, Maljukan, Simanić, Radović, Trbo   Predstavnik ekipe: Bojan Brčkalo  Trener: Vladimir Čavarkapa

GODRA – CAFFE ANDIAMO  4:2 (3:2)
Strijelci: 0:1 Grošić 2, 1:1 Arbinja 5, 2:1 Bjeloš 6, 2:2 Bešić 14, 3:2 Mandić 15, 4:2 Knežević 30.
Žuti kartoni: Berjan ( Godra), Lalić (Caffe Andiamo)

NEVESINJE – CAFFE ANDIAMO 7:6 (2:3)
Sudije: Zoran Soknić i Miroslav Bjelica ( oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Lalić 3, 1:1 Repović 9, 1:2 Grošić 12, 2:2 Trifković 15, , 2:3 Kurtić 15, 2:4 Grošić 16, 3:4 Šarenac 18, 4:4 Aleksić 18, 5:4 Salčin 19, 5:5 Grošić 21,  6:5 Aleksić 24, 7:5 Sladoje 29, 7:6 Lalić 30
Žuti kartoni: Sladoje (Nevesinje), Hrkalović ( Caffe Andiamo)

NEVESINJE:  Trifković, Salčin, Pudar, Aleksić, Sladoje, Romović, Šarenac, Prodanović, Mušanović, Repović  Predstavnik ekipe: Dalibor Pudar  Trener: Miroslav Avram

KMF JAHORINA 2 – GODRA 3:5 (3:2)
Strijelci: 0:1 Knežević 2, 1:1 Simović 9, 2:1 Radović 11, 2:2 Knežević 13, 3:2 Simović 14, 3:3 Knežević 19, 3:4 Arbinja 23, 3:5 Ivan Trifković 30
Žuti kartoni: Maljukan (KMF Jahorina 2)

TABELA:

1.GODRA 3 3 0 0  13:7 9 bodova
2.KMF JAHORINA 2  3 2 0 1  13:8 6 bodova

3. NEVESINJE 3 1 0 2  11:16  3 boda
4. CAFFE ANDIAMO 3 0 0 3 9:15 0 bodova

Za poredak trećeplasiranih (ne računa se utakmica protiv posljednje ekipe u grupi)

NEVESINJE 2 0 0 2 4:10 0 bodova