Makabi porazio Partizan
Seriju od četiri uzastopne pobede u Evroligi Partizan je prekinuo u Tel Avivu. Makabi je pobedio crno-bele 90:81.

Moglo bi se reći da je sve rešeno očajnim početkom, kada je Makabi došao do dvocifrene prednosti (12:0), a crno-beli četiri minuta nisu poentirali.

Potom su puleni trenera Obradovića jurili minus, jednom bili na -4, nekoliko puta na -6, ali više nisu mogli.

Početak meča katastrofalan po crno-bele, 12:0 za Makabi, pogodio je domaćin svih pet početnih napada.

Sasekao je to trener Obradović minutom odmora.

Posle trojke Kolsona imao je Makabi i +14 (18:4),

Skoro svo vreme imali su domaći dvocifren plus, a onda je u 15. minutu u kontri Trifunović ispalio i pogodio trojku za 27:35 i koliki toliki priključak.

Vratio se Makabi na dvocifren plus, ali je Parni valjak na odmoru imao samo -7 (39:46) posle poena Ledeja.

Trojkom Avramovića početkom drugog poluvremena prišao je Partizan na 42:46, a onda je opet Makabi brzo došao do dvocifrenog plusa. Dva minuta pre kraja vodio je Makabi 62:53, a onda dva minuta niko da poentira, da bi Braun sa sirenom za kraj četvrtine pogodio za +11 za Ponos Izraela pred poslednji kvartal.

U poslednjoj četvrtini tri puta je Partizan dolazio na -6, prvi put na 67:73 kada je Panter promašio u kontri, ali je Avramović pratio i ispravio grešku.

Drugi put na 74:80 kada je Panter pogodio uz faul i koš, a treći put trojkom Pantera dva minuta pre kraja za 77:83.

A, onda je Parni valjak dobio šansu za priključak, Braunu je ispala lopta, u kontri se Avramović spetljao kada je imao čist put ka košu i Ledeja ispred sebe. Potom je sa osam metara Panter ispalio trojku i promašio, da bi sve to trojkom na drugoj strani za 86:77 kaznio Dibartolomeo i okončao priču minut i po pre kraja.

U 19. kolu Evrolige Partizan 13. januara (20.30 časova) dočekuje Baskoniju.

MAKABI – PARTIZAN 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28)

Tel Aviv - Dvorana: Menora Mivtačim arena. Sudije: Ane Panter, Mario Majkić, Pjotr Pastusjak.

MAKABI: Adams 5, Braun 21, Boldvin 8, Martin 13, Menko, Sorkin 5, Dibartolomeo 5, Hilijard, Koen 4, Holins, Nebo 10, Kolson 19. Trener: Oded Kataš.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 15, Avramović 15, Panter 22, Smailagić, Papapetru 2, Egzum 17, Naneli 2, Lesor 5, Trifunović 3, Anđušić, Madar. Trener: Želimir Obradović.