Partizan razbio Asvel

U 22. kolu Evrolige, Parni valjak je u Štark areni savladao Asvel sa 92:71 (25:16, 25:20, 26:15, 16:20)

Partizan Mozzart Bet se večeras u Štark areni revanširao Asvelu za poraz u prvom delu sezone. Crno-beli su u 22. kolu Evrolige savladali francuski tim sa 92:71 i tako zabeležili svoj 11. trijumf. Početak utakmice u prepunoj Štark areni obeležile su smene vođstva dva tima, da bi crno-beli posle nekoliko minuta počeli da uvećavaju svoju prednost. Raspoloženi su bili igrači Partizana, a nakon maksimalnih +17 u prvom poluvremenu, rezultat je pre petnaestominutne pauze bio 50:36.

U drugom poluvremenu, prednost crno-belih je rasla i približila se čak razlici od 30 poena, da bi gosti u poslednjih nekoliko minuta smanjili rezultat na konačnih +21 u korist Partizana Mozzart Bet.

Na konferenciji za medije posle odigranog meča, trener crno-belih, Željko Obradović je izjavio:

„Verujem da smo igrali dobru košarku i da smo zalužili pobedu. Naravno da sam vodio računa u minutima, zato što u petak imamo veoma važnu utakmicu protiv Žalgirisa. Imali smo mnogo otvorenih šuteva u poslednjoj četvrtini koje nismo ubacili. Sve ostalo je bilo dobro, mislim da smo odigrali dobru odbranu tokom cele utakmice, čak i u zadnjoj četvrtini. Izuzetno sam zadovoljan agresivnošću u odbrani i što smo reagovali napadački, onako kako treba da se reaguje – pametno, sa kretnjom lopte. Bilo je situacija gde smo imali otvorene šuteve, ali nismo ubacili, što je sastavni deo igre. I naravno, da sam u poslednjoj četvrtini vodio računa o tome da u petak imamo utakmicu protiv Žalgirisa. Čestitam igračima na zaista dobroj utakmici. Opet se zahvaljujem navijačima na dobroj atmosferi“ , rekao je trener Obradović.

PARTIZAN MOZZART BET: Vukčević, Ledej 9, Avramović 6, Panter 22, Smailagić 3, Papapetru 3, Egzum 13, Naneli 10, Lesor 12 , Trifunović 7, Anđušić 4, Madar 3

ASVEL: Metjuz 8, Nua 4, Bost 11, Kaudi, Dio 5, Tajus 4, Risašer 1, De Kolo 7, Fal 14, Obasohan 3, Pons 14

(Foto: Dragana Stjepanović)