Zlato za Lanu Mališ, bronza Mariji Vuković i Jani Bojanić

Paljanke Lana Mališ i Jana Bojanić okitile su se medaljama na danas održanom takmičenju "Srebrna lisica" na Bjelašnici.

Članica Ski kluba "Jahorina", Lana Mališ osvojila je zlatnu medalju u konkurenciji djevojčica do 12 godina u slalomu ostavivši iza sebe sve suparnice, a većina ih je bila sa Pala u ovoj kategoriji. Jedino su mjesto na podijumu osvojile Amina Resić , a dalje slijede od trećeg mjesta Marija Vuković,  te Anđelija Vuković, Helena Lonco, Sofija Mrdić, Elena Dragić, Tamara Mrdić, Magdalena Šljuka i Mia Šuka.

Jana Bojanić je u kategoriji do 14 godina osvojila bronzanu medalju, a od predstavnica paljanskog skijanja imali smo još Maru Brezo na devetom mjestu.

U kategoriji dječaka do 14 godina, Risto Jugović je bio šesti, Mateja Blagojević sedmi, Pavle Vukadin deveti, a Luka Savić završava na 12. mjestu. U kategoriji do 12. godina Mihajlu Lučiću je izamako podijum, bio je četvrti, a Balša Savić je završio na 11. mjestu.

Sutra se na "Srebrnoj lisici" vozi veleslalom u konkurenciji U8, U10, U12 i U14.