Bosna slavila u Bijeljini, Sejfić ponovo dominirao

Foto/ Vasilije Marković

Košarkaši sarajevske Bosne Meridianbet savladali su večeras u 14. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine Budućnost Prolab u Bijeljini 87:83

Derbi 14. kola prvenstva BiH za košarkaše donio je očekivano jednu neizvjesnu utakmicu. Bosna je manje-više vodila veći tok utakmice, ali Budućnost im u prvom dijelu nije dozvoljavala da se odlijepe, pa u prvom poluvremenu idu do maksimalnih +6 u nekoliko navrata, koliko je i bilo na isteku prvih 20 minuta kada je Vranić pogodio trojku za 50:44.

U drugom poluvremenu ipak druga slika. Vrlo brzo, Bosna odlazi na +14, 62:48, pa Josip Pandža mora da zove minutu odmora. Nije ona dala rezultat, Budućnost se mučila, a kada je Sejfić još jednom poentirao i odveo Studente na +15, 67:52 na tri i po minute do kraja treće dionice, Pandža zove i drugi timeout. Do kraja ove četvrtine Budućnost uspjeva da dođe na -12 i sa 71:59 kreće posljednjih 10 minuta.

Malo po malo eto Budućnosti nazad u igri. Nošeni Milivojem Božovićem dolaze na -5, a onda poslije njegove trojke na dvije minute do kraja i na -4, 81:77. Imala je Budućnost priliku da dodatno smanji, Ismet Sejfić pravi grešku u vođenju lopte, ali mu se revanšira Božović izgubljenom loptom koju krade Vranić. Ni to Bosni nije bilo dovoljno da privede utakmicu kraju, Sejfić pravi faul u postavljanju bloka Pašaliću, ali Ilić ne pogađa na drugoj strani ponovo. Konačno, poenima Sejfića Bosna odlazi na 83:77, a onda Pašalić i Vranić privode utakmicu kraju.

Najefikasniji u ekipi bio je ponovo Ismet Sejfić sa 23 poena, a uz to je dodao i 16 skokova. Nedim Buza je ubacio 13 poena, a Muhamed Pašalić 12. Kod Budućnosti, osovina Milivoje Božović - Vojin Ilić je ponovo bila najbolja, prvi je ubacio 29 poena, a drugi 24.