Zvezda pala u Minhenu

Košarkaši Bajerna pobedili su Crvenu zvezdu u Minhenu sa 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24).

Nakon egal početka, Zvezda je u završnici prve deonice zaigrala bolje, prvenstveno u fazi napada. Preko raspoloženog Kampaca, kome je ovo prvi meč u dresu Zvezde u Evroligi, Mitrovića i Petruševa stigla do sedam poena prednosti 23:16.

Vladimir Lučić je pogodio trojku uz zvuk sirene i smanjio prednost Zvezde, pa se na prvu pauzu otišlo sa četiri poena prednosti za crveno-bele.

Bajern je bolje ušao u drugu deonicu i posle vezanih trojki Silija i Kasijusa Vinstona stigao do šest poena prednosti (31:25).

Zvezda je loše odigrala drugu četvrtinu i dozvolila Bajernu da nadoknadi minus iz prve deonice i na poluvreme ode sa tri poena prednosti 38:41.

Najbolji kod crveno-belih u prvom delu bili su Vildoza sa osam i Kampaco sa šest poena, dok se kod Bajerna izdvojio Kasijus Vinston sa 16 poena.

Obe ekipe su ušle u drugo poluvreme čvrsto u fazi odbrane, pa je prvi koš iz igre viđen posle tri i po minuta igre, nakon trojke Petruševa.

U čvrstoj igri mnogo bolje se snašla Zvezda, koja je serijom 10:0 stigla do rezultatskog preokreta 46:41. Bajern je prve poene u trećoj četvrtini postigao posle pet i po minuta igre.

Bajern je serijom 7:0 uspeo da zaustavi nalet Zvezde i u poslednju deonicu uđe sa četiri poena zaostatka 52:56.

Početkom četvrte deonice raspoložen kod Zvezde bio je Vildoza, dok je Bajern u igri održavao Vladimir Lučić sa osam vezanih poena.

Polovinom četvrte četvrtine Zvezda je stigla do devet poena prednosti, ali je Bajern serijom 12:0 uspeo da preokrene rezultat i u poslednja dva minuta uđe sa tri poena prednosti 78:75.

Bajern je sigurnom igrom u napadu iskoristio brzopletost košarkaša Zvezde i mirno priveo utakmicu kraju.

Najefikasniji kod Zvezde bili su Luka Vildoza sa 18, Fakundo Kampaco sa 16 i Nemanja Nedović sa 15 poena.

Bajern su do pobede predvodili srpski internacionalac Vladimir Lučić i Kasijus Vinston sa po 20 poena.

Zvezda je na 13. mestu na tabeli sa skorom od 11 pobeda i 15 poraza, a Bajern je na 14. poziciji sa 10 pobeda i 16 poraza.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Efes.

BAJERN - CRVENA ZVEZDA 87:80 (19:23, 22:15, 11:18, 35:24)

Hala: Audi Dom, Sudije: Olegs Latisevs, Karlos Peruđa, Tomaš Travicki

BAJERN: Vajler Beb 7, Volden 7, Sili 3, Vinston 20, Gifaj 11, Hanter 8, Bonga, Lučić 20, Obst 3, Cipser, Vimberg, Gilespi 8

CRVENA ZVEZDA: Vildoza 18, Lazarević 3, Kampaco 16, Mitrović 5, Martin 8, Dobrić 3, Ivanović, Nedović 15, Marković, Kuzmić, Petrušev 10, Bentil 2