Demontaža Sevilje

Poslije remija protiv aktuelnog prvaka Real Madrida, fudbaleri Atleiko Madtida uspjeli su da savladaju Sevilju sa ubjedljivih 6:1 (2:1).

Bio je ovo danas prvi start Memfisa Depaja za Atletiko Madrid i on je to vratio Simeoneu sa kamatom.

Pogodio je u 23. minutu poslije sjajne lopte Grizmana, a samo tri minuta kasnije ponovo je bio strijelac.

Sve što je Sevilja uspjela da uradi do kraja poluvremena, ali i do kraja utakmice, jeste da smanji rezultat na 2:1 preko En Nezirija u 39. minutu.

Grizman u 53. minutu pogađa za 3:1, Karasko 16 minuta kasnije za 4:1, da bi Rakitić u 74. minutu promašio penal koji je mogao da vrati nadu gostima.

Umjesto toga, Morata daje gol za 5:1 u 76. minutu, A šlag na tortu stavio je Morata koji je pogodio za konačnih 6:1.