Crno belo slavlje u Bolonji

U 27. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet je nošen sjajnom podrškom navijača zabeležio veliku pobedu. Na kraju, 79:88 (26:28, 21:17, 16:20, 16:23) u Segafredo Virftus areni.

Velika pobeda Partizana Mozzart Bet u Bolonji! Nošeni velikom podrškom navijača, crno-beli su u Segafredo Virtus areni savladali Virtus i tako došli do 15. pobede u najkvalitetnijem evropskom takmičenju. Veoma tvrdu prvu četvrtinu, Parni valjak je okončao sa 2 poena prednosti uprkos tome što su na isteku 8. minuta imali +7.

U drugoj deonici, slično kao Partizan Mozzart Bet u prvoj četvrtini, domaći tim stiče osetniju prednost, ali u poslednjih 60 sekundi ovog perioda beogradski crno-beli prilaze na -2.

Treća četvrtina je donela veliku borbu iz koje je Parni valjak izašao sa 2 poena prednosti. Ipak nošeni velikom energijomm, crno-beli zahvaljujući čvrstoj odbrani i poenima Egzuma, Nanelija i Madara, uspevaju da pogotkom Ledeja povedu sa 67:77. Domaći se nisu predavali, veoma brzo su prepolovili prednost Partizana, ali je Parni valjak imao spreman odgovor za konačnih 77:88.

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Pre svega verujem da košarci trebaju utakmice kao što je večerašnja. Pogotovo ovakva vrsta atmosfere koja dolazi od fanova Virtusa i Partizana. Verujem da je to nešto posebno za Evroligu i za svakog od nas koji smo tu. Utakmica je bila teška, kao što smo i očekivali. U prvom poluvremenu pravili smo neke loše odbrana, ne sve, ali neke. Prvo, Virtus je bio spreman da kazni ono kako smo mi pripremili utakmicu. Na poluvremenu smo imali diskusiju i odlučili da promenimo nešto i bilo je dobro to što smo pokušali i konačno došli do poslednje četvrtine, u kojoj smo verovatno odigrali najbolje minute, poveli i nakon toga se nosili sa tim. Veoma važna pobeda za nas, ali u četvrtak je naredna utakmica protiv Milana, koji igra sjajnu košarku. Ovo što je večeras bilo spremno za Sašu Danilovića je veoma posebno. Znam koliko ga ovde ljudi vole, dao je sve za Virtus, kao i pre za Partizan. Igrao je u samo dva tima u Evropi i kaže da se ovde oseća kao kod kuće. Čestitke njemu i celom timu koji je pripremio nešto posebno. Već sam pominjao kako imamo sjajnu atmosferu u Beogradu, uvek je otprilike 19 hiljada ljudi. Mislim da je tako i u gostima, na skoro svakoj utakmici. Bodre nas da se borimo. Zaista nemam reči kojima bih se zahvalio za sve ono što rade tokom ove sezone za nas. To je nešto veoma posebno", istakao je Obradović.