Igman i WBS u finalu prvenstva Republike Srpske

OKK Igman

Košarkašice Igmana i WBS Teslić igraće u finalu plej ofa prvenstva Republike Srpske.

Obje ekipe su u dva meča riješile pitanje prolaska u finale i to pobjedama na gostovanju.

Igman je, prema očekivanjima, bio ubjedljiv protiv Sloboe u Novom Gradu 85:54.  Sjajan meč odigrala je opet Aleksandra Zirojević, ubacila je 19 poena uz jako visoke procente šuta, te je uz to dodala i 17 skokova. Marijana Šehovac je ubacila 18 poena, uz devet asistencija, a dvocifrena je bila još Jelena Kovač sa 11 poena.

Kod domaćih, Anja Sofilj je ubacila 16 poena, uz čak 24 skoka, a Đurđa Štrbac je ubacila 11.

WBS je u utakmici na mali broj poena savladao Budućnost u gostima 53:43. Domaće su postigle svega 14 poena u drugom poluvremena, pa iako su imale prednost na poluvremenu doživljavaju poraz. Maja Đurić je ubacila 24 poena, a Nikolina Kovačević 15, uz 11 skokova. Kod domaćih, Anđela Anđić je brojala do 14 poena.

Igman 93 : 50 Kostajnica
Sloboda 54 : 61 Lider
Budućnost 68 : 70 WBS