Odluka pada na Palama: Derventa bolja u prvom meču od Jahorine

Futsaleri Dervente su u prvom meču doigravanja za ulazak u Prvu ligu Republike Srpske savladali Jahorinu 4:2 na svom parketu.

Derventa je bila bolji rival u ovom susretu, sjevalo je sa svih strana pred golom desetkovane Jahorine u ovom susreti, pa Paljani mogu biti i zadovoljni rezultatom, jer je ovo sasvim otvoren rezultat pred revanš na domaćem terenu.

Jahorina bolje ulazi u susret i pogotkom Miloša Košarca otvaraju plej of. Uzvratio je odmah Nikola Šarčević i nakon šest minuta vratio meč u egal.

Potpuni preokret domaćinu donosi Siniša Kojić u devetoj minuti i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Jahorina na samom startu drugog poluvremena ostaje i bez alekse Cerovine koji dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, ali uspjevaju Paljani da se odbrane sa igračem manje.

Pogtokom Nebojše Ćorovića Jahorina se vraća u susret u 25. minuti, ali su u nedostatku rotacije fizički pali u  završnici susreta, pa Marko Radoja i Vitomir Pivaš pogađaju još dva puta za 4:2.

KMF DERVENTA - KMF JAHORINA 4:2 (2:1)
Sportska dvorana u Derventi
Gledalaca: 300
Sudije: Nikola Tadić (Banja Luka) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 0.1 Košarac 3, 1:1 Šarčević 6, 2:1 Kojić 9, 2:2 Ćorović 25, 3:2 Radoja 32, 4:2 Pivaš 36
Žuti kartoni: Kojić, Šarčević (Derventa), Simović (Jahorina)
Crveni karton: Aleksa Cerovina (Jahorina) 22

DERVENTA: Blagojević, Kojić, Brković, Pivaš, Radoja, Šarčević, Kulaga, Delić, Jelić, Simić

JAHORINA: Baričanin, Marić, Košarac, Ćorović, Cerovina, Simović, Brčkalo, Tešanović, Čavarkapa