Nevesinjci imaju za čime da žale

Rukometaši Hercegovine poraženi su sinoć u Banjaluci od Borca 28:27 u dramatičnoj završnici sa dosta spornih sudijskih odluka.

Nakon deficita od tri gola na poluvremenu borbeni Nevesinjci su strpljivom igrom stigli rivala, a u 47. minutu prešli u vođstvo. Gol za gol igrao se sve do posljednjeg minuta. Na 40 sekundi do kraja, domaći iz sedmerca stižu do prednosti. Uzvratila je Hercegovina brzom akcijom sa krila. Za desetak sekundi Borac stiže u fazu napada, sudije sviraju deveterac i pokazuju direktni crveni karton Ražnatoviću. Domaći u preostale četiri sekunde upućuju šut, ali je večeras perfektni Polić upisao 19. odbranu. Ipak, sudije su vidjele kontakt i sviraju sedmerac uz istek vremena. Uz proteste i ogorčenje Nevesinjaca, pa i zvižduke u Boriku, Borac stiže do pobjede iz kaznenog udarca.

Hercegovina je večeras odigrala najbolju gostujuću utakmicu, ali je ipak ostala bez bodova. Nevesinjci smatraju da su drastično oštećeni u finišu utakmice.

U narednom kolu Hercegovina dočekuje Kakanj.

BORAC – HERCEGOVINA 28:27 (14:11)

Sportska dvorana „Borik“. Sudije: Mahir Čaušić, Amel Muratović. Isključenja: Borac (10 min), Hercegovina (16 min). Sedmerci: Borac 8(6), Hercegovina 6(4).

BORAC: Brkić, Ivanović (2), Rađenović, Kalamanda(2), Petrović, Stojanović (2), Nježić (6), Tepić, Draganić (3), Letić, Rožić(6), Subotić, Knezović.

HERCEGOVINA: Cvijanović, Dželilović (7), Karanović (3), Čabrilo (2), Tomić (4), Šarenac, Zečević (1), Vučić, Dragović (1), Fazlić, Zlatić (1), Ivanović (4), Bašić (4), Ražnatović, Vujadinović, Polić.

Gračanica 30 : 25 Iskra
Leotar 22 : 32 Izviđač CO
Bosna 23 : 24 Vogošća
Sloboda 36 : 34 Krivaja
Kakanj 18 : 60 Konjuh
Borac m:tel 28 : 27 Hercegovina