Ovog vikenda na programu su utakmice 19. kola m:tel Prve lige FBiH, ovo kolo u subotu 25. marta u Doboju kod Kaknja otvaraju domaća Mladost, 25 bodova i Goražda koji ima bod više od svog rivala.
U nedjelju 26. marta drugoplasirana Zvijezda iz Gradačca će ugostiti ekipu Tomislava, u Bihaću nakon gostujućeg trijumfa u Hadžićima domaće Jedinstvo se nada bodovima protiv ekipe Simm Bau, derbi začelja se igra u Lukavcu. Radnički očekuje petu ovosezonsku pobjedu, a protivnik je Radnika iz Hadžića.
Petoplasirano gračaničko Bratstvo, 27 bodova je domaćin trećeplasiranom kakanjskom Rudar koji ima dva boda više od svojih rivala, srebrenička Gradina, 27 bodova će ugostiti tešanjski TOŠK. Fenjeraš Travnik će na Piroti ugostiti ove jeseni sjajni gabelski GOŠK.
Ovo kolo nedjeljnim susretom će u Olovu zatvoriti ovo kolo domaća Stupčanica i Budućnost.
Subota 25 . mart u 15:30 sati,
Doboj, Kakanj : FK Mladost DK - FK Goražde ,Gradski stadion Doboj Kakanj , glavni sudija : Suad Nurić (Gračanica), pomoćnici : Amir Hušidić (Velika Kladuša) i Edin Zjakić (Bihać), 4. sudija : Sanel Silić (Cazin), delegat : Ivo Karačić (Biletić Polje), posmatrač suđenja : Haris Baković (Sarajevo ) .
Gradačac : NK Zvijezda - NK Tomislav , stadion “ Banja Ilidža“ , Ilija Orkić (Matići), Filip Jarić (Brčko) i Boris Bilješko (Novi Travnik), Filip Antić (Orašje), Esad Kudelić (Bužim), Gojko Bandić (Grude) .
Bihać : NK Jedinstvo - BFK Simm Bau , stadion „Pod borićima“, Armin Kukić (Bugojno), Alen Gluho (Sarajevo) i Muris Mehinović (Lukavac), Edin Osmanović (Kalesija), Zlatan Pavlješević (Lukavac), Sead Muratović (Goražde).
Lukavac : FK Radničk - FK Radnik , Gradski stadion „Jošik“, Emir Spahalić (Mostar) , Adnan Arfadžan (Jablanica) i Sehmin Hakalović (Konjic), Sandi Ljevo (Mostar), Fadil Peco (Mostar), Eldis Prošić (Cazin).
Gračanica : NK Bratstvo - FK Rudar , Gradski stadion „Luke“ , Stipe Kovačević (Tomislavgrad), Matej Bevanda (Čitluk) i Josip Begić (Posušje), Goran Kolobara (Mostar), Ratko Bošnjak (Vitez), Emir Alečković (Sarajevo ).
Srebrenik : OFK Gradina - NK TOŠK , Gradski stadion , Antonio Tomić (Kreševo), Perica Maskaljević (Donja Mahala) i Ivo Maglica (Livno), Denis Limov (Gabela), Armin Ćerić (Čapljina), Goran Paradžik (Ljubuški).
Travnik : NK Travnik - NK GOŠK , stadion „Pirota“, Aldin Sofić (Zenica), Senad Aleta i Mirza Ćehaja oba Goražde, Ajdin Baručija (Zenica), Mensud Drljevič (Goražde), Jasmin Topić (Cazin) .
Nedjelja, 26. mart,
Olovo : NK Stupčanica – FK Budućnost, Gradski stadion Olovo, Ermin Hadžović (Sarajevo), Anis Zukić (Sarajevo) i Marko Grebenar (Livno), Semir Sarajkić (Sarajevo), Josip Lozančić (Livno), Darko Obradović (Stolac).
Goražde | 4 : 1 | Jedinstvo |
Stupčanica | 3 : 0 | Radnički |
Travnik | 4 : 0 | Mladost |
Zvijezda | 2 : 1 | Radnik |
Gradina | 5 : 3 | Simm-Bau |
Bratstvo | 1 : 3 | Budućnost |
Rudar | 2 : 1 | GOŠK |
TOŠK | 2 : 0 | Tomislav |
Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod | |
1 | GOŠK | 30 | 19 | 7 | 4 | 64 | |
2 | Stupčanica | 30 | 16 | 4 | 10 | 52 | |
3 | Budućnost | 30 | 14 | 8 | 8 | 50 | |
4 | Goražde | 30 | 14 | 7 | 9 | 49 | |
5 | Zvijezda | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
6 | Gradina | 30 | 14 | 5 | 11 | 47 | |
7 | Tomislav | 30 | 12 | 7 | 11 | 43 | |
8 | Rudar | 30 | 13 | 4 | 13 | 43 | |
9 | TOŠK | 30 | 10 | 10 | 10 | 40 | |
10 | Simm-Bau | 30 | 9 | 12 | 9 | 39 | |
11 | Jedinstvo | 30 | 11 | 4 | 15 | 37 | |
12 | Bratstvo | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
13 | Mladost | 30 | 10 | 6 | 14 | 36 | |
14 | Radnik | 30 | 10 | 4 | 16 | 34 | |
15 | Travnik | 30 | 10 | 1 | 19 | 31 | |
16 | Radnički | 30 | 6 | 6 | 18 | 24 |