Juniori Slavije ponovo bolji od Famosa za održavanje maksimalnog učinka

Juniori Slavije su danas u utakmici 6. kola Omladinske lige Republike Srpske za juniore grupa "Istočno Sarajevo" savladali Famosa iz Vojkovića 3:1 i tako zadržali maksimalan učinak u ovoj ligi.

Izveo je Milan Gutović jedan kombinovan sastav, sa dosta kadeta, kako bi odmorio igrače od zgusnutog rasporeda i jer ih već u petak čeka komšijski derbi protiv sarajevskog Željezničara. Ali, i takvi dominirali su terenom i stvarali šanse, pogađali stative, Lakić je branio šta je mogao, ali je i on kapitulirao u 30. minuti kada Strahinja Pekić sa distance pogađa za vodstvo od 1:0, što je bio i rezultat prvog dijela. Nije Famos mnogo prijetio Stijepiću, a i ono što je bilo golman Slavije je intervenisao.

U nastavku susreta ista slika na terenu i Slavija dolazi do drugog pogotka u 55. minuti igre kada Strahinja Pekić još jednom sa distance pogađa za 2:0. Tada gosti malo spuštaju gas, a Famos pokušava da igra i to im se isplati u 70. minuti kada Nikša Tomašević pored pomalo uspavane odbrane pogađa za 1:1.

Već je Gutović pripremio svoje standardne prvotimce da ih uvede i prije tog gola, izvršio je šestostruku izmjenu i to se osjetilo na terenu. Uzeli su loptu, čuvali je, a preko Đorđeta Golijanina u 82. minuti i povećali vodstvo na konačnih 3:1.

FAMOS - SLAVIJA 1:3 (0:1)