facebook sharing button
twitter sharing button
viber sharing button
whatsapp sharing button

Trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović rekao je da je utakmica protiv Splita morala da ima drugačiji tok, ali da je zbog "opuštanja" nekih igrača pobeda ostvarena tek u poslednjoj četvrtini.

Utakmica je trebalo da ima drugi tok, međutim ponovilo se puno puta ove godine opuštanje nekih igrača i neodgovorna igra nekih igrača, tako da smo morali da čekamo poslednju četvrtinu da bi pobedili. Falila nam je agresivnost i u odbrani, a naročito u napadu - rekao je Ivanović na konferenciji za novinare.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u hali "Aleksandar Nikolić"" ekipu Splita sa 83:74 (23:21, 16:15, 24:25, 20:13), u utakmici poslednjeg 26. kola ligaškog dela ABA lige.

Zvezda je na drugom mestu ABA lige sa 21 pobedom i tri poraza, a do kraja prvog dela takmičenja Zvezda u zaostalim mečevima gostuje Mornaru u Baru i Cedevita Olimpiji u Ljubljani.

Ivanović je dodao da ne može da prihvati da igrači protivničkog tima imaju veći motiv.

Ne razumem moje igrače kako nemaju motiv da igraju za Zvezdu bilo koju utakmicu" - rekao je on i istakao da za njega nije opravdanje što se radilo o utakmici ABA lige.

Trener crveno-belih rekao je da je imao drugačiji plan, kao i da je želeo da više vremena da igračima koji su tokom sezone manje igrali.

To je trebalo da bude da neki igrači koji nisu igrali da igraju više, da uhvate ritam za plej-of koji nam dolazi, ali očito nije ispalo kako sam planirao.

Ivanović je dodao da borba za prvo mesto pred plej-of ne zavisi od njegovog tima.

Mi ne možemo sami, oni (Partizan) moraju da izgube jednu utakmicu da bi ih ugrozili, ali mi što se nas tiče, mi ćemo da pokušamo da dobijemo dve utakmice koje nam preostaju... Do sada nam niko nije pomogao, ne nadamo se ničijoj pomoći, tako da samo moramo da se uzdamo sami u sebe.

MZT Skopje Aerodrom 87 : 74 Cibona
Zadar 78 : 88 Partizan Mozzart Bet
Igokea m:tel 75 : 74 SC Derby
FMP Meridian 101 : 76 Mornar Barsko zlato
Cedevita Olimpija 85 : 70 Mega MIS
Budućnost VOLI 85 : 87 Borac Mozzart
Crvena zvezda mts 83 : 74 Split