Krupa u finalu Kupa Grada Banjaluka

Fudbaleri Naprijeda poslije utakmice sa Krupom

Fudbaleri Krupe izborili su plasman u finale Kupa Grada Banjaluka koje će se igrati na Spasovdan, 25. maja na Gradskom stadionu u Banjaluci povodom krsne slave grada na Vrbasu.

Krupljani koji su u subotu proslavili četvrtu titulu prvaka Republike Srpske pobijedili su regionalnog ligaša Naprijed na Obilićevu rezultatom 2:1. Poveli su domaći golom iskusnog Siniše Radoje u 10. minutu, a u 45. minutu izjednačio je Ljubiša Nikodinović. U nastavku je, ipak, presudilo iskustvo i viši rang takmičenja, pa su gosti golom Luke Drče u 75. minutu stigli do pobjede i plasmana u finale.
U drugom polufinalu sastaće se regionalni ligaš OFK Lauš i premijerligaš BiH Borac, a ovaj meč je na programu 22. maja na Laušu.

Naprijed – Krupa    1:2 (1:1)

Stadion: “Obilićevo” u Banjaluci. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Šestić (Banjaluka). Strijelci: 1:0 Radoja (10), 1:1 Nikodinović (45), 1:2 Drča (75). Žuti kartoni: Kremenović (Naprijed), klupski predstavnik Grahovac (Krupa).
NAPRIJED: Dobrijević, Jarić (od 85. Vasiljević), Miladinović, Dakić (od 85. Vukoman), Savić, Radoja (od 52. Pavlović), Kremenović, Aljetić, Gojić, Janjić, Brkić (od 78. Vidimlić).
KRUPA: Matijaš, Vuklišević, Bubić, Drča, Ljubičić (od 46. Kitić), Hadžić (od 83. Ševa), Mitrović, Gavrić (od 46. Radaković), Nikodinović (od 90. Marić), Lelji, Krneta.