Šesta pobjeda u nizu za šesto mjesto Sloge

Rukometaši Sloge su u posljednjem kolu BH telekom premijer lige Bosne i Hercegovine savladali Iskru u Bugojnu reultatom 35:27. Bila je ovo šesta uzastopna pobjeda Dobojlija čime su osvojili šesto mjesto na prvenstvenoj tabeli.
Spuštena je zavjesa na ovogodišnje prvenstvo koje je završeno sa nedoumicama koliko ekipa napušta najviši rang. Kao što se već zna početkom sezone donešna je odluka od strane Izvršnog odbora saveza da ispada pet ekipa, iako je to u suprotnosti sa važećim propozicijama i statutom. Odluke o sistemu takmičenja, odnosno promjenama donose se godinu dana unaprijed. Što znači da je to se trebalo odnositi na sezonu 2023/24. Nekoliko kola prije kraja Nadzorni odbor je tu odluku poništio i preinačio da ispadaju tri ekipe. Međutim svojim saopštenjem članovi Izvršnog odbora iz Federacije Bosne i Hercegovine ne prihvataju tu odluku. S tim ostaje da vidimo kakvo li će rješenje donijeti. Sve u svemu Hercegovina i Iskra ne znaju još definitivno da li ispadaju ili ostaju. Apsurdima nema kraja,jer neizvjesnost će da potraje. Ono što je definitivno je da je Izviđač Central osiguranje  šampion Bosne i Hercegovine. Evropske vize osim Ljubušaka izvadili su još Vogošća, Leotar i Sloboda. Bez obzira na konačne odluke iz lige ispadaju Kakanj, Gradačac i Bosna Ekoenergija, dok čekaju svoj status Iskra i Hercegovina. Novi članovi premijer lige su Mladost iz Banja Luke, Čapljina i Čelik iz Zenice.
Sada da se vratimo na ono naše glavno izvještaj sa utakmice Iskra - Sloga. Dobojlije su su od starta nametnule svoju igru i vodili sudva gola prednosti. Tu prednsot su držali sve do 17-og minuta kada Iskra stiže do izjednačenja 11:11. Od 21.minuta dolazi do pada u igri Sloge što su domaći iskoristili. Oni su serijom 5:0 došli do prvog vođstva i najveće prednosti u svoju korist 17:13 (27.minut). Na odmor Bugojanci odlaze sa prednošću 18:14.
U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo Sloga, oni su bukvalno pomeli domaću ekipu. Sloge je odigrala, izvrsno furiozno i efikasno drugi period utakmice. U 34.minutu na semaforu je stajao rezultat 20:16. A onda rapsodijska uraganska igra Sloge koji prave veliku seriju 9:0 za preokret i vođstvo 25:20. Može se reći da su time izabranici Miljana Stanića prelomili meč u svoju korist. Deset minuta prije kraja Sloga je imala plus šest 29:23. Prednost su samo uvećavali do konačne pobjede od osam golova razlike 35:27. Domaći su u drugom poluvremenu postigli samo devet golova, dok su igrači Sloge postigli rekordnih 21 gol.
Najefikasniji u pobjedničkom taboru bili su Stanko Stanković sa 10, te Nemanja Peštić sa 7 golova. Šest golova je dodao Nikola Knežević. Kod domaćih istakli su se Dragan Jelušić sa 6 i Jovan Todorović s  5 golova.

ISKRA - SLOGA 27:35 (18:14)

Dvorana: KSC u Bugojnu. Gledalaca: 300. Sudije: Amar i Dino Konjičanin (oba iz Visokog). Delegat: Zoran Anušić (Prijedor). Sedmerci: Iskra 4(3), Sloga - -. Isključenja: Iskra 6, Sloga 10 minuta.
ISKRA: Purić 3, Kondić 4, Jelušić 6, Talić 1, Letica, Ljutić 4, Huskić, Stojanovski, Janković 4, Petrović, Todorović 5(3), Halilović. Trener: Ermin Bajrić.
SLOGA: Bogdanović, Blagojević 1, Stojanović, Stanković 10, Krajina, Tulendić 4, Bogdan Peštić, Nemanja Peštić 7, Simić, Knežević 6, Miličević 5, Maričić 1, Ristić 1, Bajović. Trener: Miljan Stanić.

Hercegovina 31 : 27 Krivaja
Maglaj 26 : 34 Borac M:TEL
Konjuh 30 : 34 Leotar
Sloboda 27 : 27 Gračanica
Sloga 36 : 25 Čapljina
Goražde 30 : 40 Izviđač