Ženska seniorska reprezentacija Srbije osvojila je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Ljubljani, pošto je ubedljivo savladala Nemačku. Ovo je bila utakmica za plasman, doduše bez većeg rezultatskog značaja, jer su obe ekipe obezbedile plasman na kvalifikacione turnire za Olimpijske igre u Parizu 2024.

Meč je počeo sa nekoliko grešaka oba tima. Povela je Srbija 8:2, ali su se Nemice brzo trgle, pogodile tri trojke i u 6. minutu bilo je 13:13. Ponovo je naš tim uspostavio dominaciju i serijom 10:2 na prvu pauzu otišao sa 25:15.

U drugoj četvrtini nastavila se efikasnost izabranica Marine Maljković, što je evidentno po broju poena. Bilo je i atraktivnih poteza, Nemice su pokušavale da prate i uspevale su, ali je višak iz prve deonice uticao da na poluvreme odemo sa 13 poena razlike – 47:34.

Treća četvrtina nije donela ništa novo. Srbija je i dalje držala dvocifrenu prednost i potpuno kontrolisala igru i rezultat. U 26. minutu bilo je 53:41, pogađala je Crvendakić, rasla je razlika…

Imala je Srbija na početku četvrte deonice 62:43, pa onda i najvećih 71:48. Napravile su Nemice seriju 11:0 i smanjile na 58:71 u 37. minutu, ali nisu imale šanse da ozbiljnije ugroze našu pobedu.