Famos bolji od Stupčanice, Vojvodić može biti zadovoljan

Fudbaleri Famosa su u trećoj pripremnoj utakmici ovoga ljeta savladali Stupčanicu u Olovu 2:1.

Sjajno je Famos odigrao prvo poluvrijeme ove utakmice. Dali su igrači treneru Vojvodiću ono što je od njih tražio, puno trke, borbe, žara. Ušli su u susret kao da je riječ o nekom ligaškom duelu, ali su im i domaći fudbaleri odgovorili istom mjerom, tako da je ovo bila jedna zaista odlična provjera.

Famos do gola stiže u devetoj minuti utakmice. Ubacio je Mladen Perović iz slobodnog udarca, a poslije gužve u kaznenom prostoru, Abrego loptu iza leđa šalje za vodstvo.

Odbrana Famosa je izgledala veoma dobro. Trojka Lazić-Marković-Abrego je bila na visini zadatka i iz dobre odbrane dolazilo se u priliku da se težište prebaci na polovinu Stupčanice. U smiraj prvog poluvremena Famos duplira prednost. Grešku Stupčanice je kaznio Alonzo Pirt jako lijepim šutem sa distance i na poluvrijeme se otišlo sa 2:0.

Zamijenio je domaći trener kompletnu postavu na startu drugog poluvremena i Stupčanica je stisla od samog početka. Trener Famosa, Darko Vojvodić, sa druge strane, mijenjao je polako u prvih petnaest minuta, te su šansu dobili Gomeš, Drakul, Radović, Škrba, Cicović, Bjeloš i Marko Terzić koji prvi put brani od povratka u klub.

Do kraja susreta ostao je taj rezultat, pa Famos dolazi do pobjede u utakmici koja je za njih bila izvrsna provjera na polovini priprema za novu sezonu.

STUPČANICA – FAMOS 1:2 (0:2)
Strijelci: 0:1 Abrego 9, 0:2 Pirt 43, 1:2 Selimović 50

FAMOS: ROnčević, Marković, Lazić, Abrego, Blažić, Perović, Pirt, Tešanović, Danilović, Stjepanović, Vranešić  Igrali su još: Gomeš, Drakul, Radović, Škrba, Cicović, Bjeloš, M.. Terzić, Sudžum,

STUPČANICA: Ćulov, Karičić, Bešić, ALić, Odinaka, Hodžić, Džafić, Aletić, M. Božić, Mehanović, Ljuca Igrali su još: Miličević, Mahmutović, Kapetanović, Islamagić, S. Božić, Nestor, Selimović, Beganović, Abdulai, Mujkić, Živković, Hadžiabdić

Sloboda : Ljubić
Radnik : Velež
Željezničar : Romanija
Sutjeska : Rudar Prijedor