Spektakularni remi, sa lošim sudijom (video)

Gol TSC iz penala / Foto: FK Partizan

Fudbaleri TSC-a i Partizana remizirali su (3:3 (2:2)) u derbiju prvog kola Super lige Srbije.

Za TSC pogađali su Goran Antonić u 12. minutu, Ifet Đakovac u 49. minutu sa bele tačke i Nemanja Stojić u 96. minutu. Golove za Partizan postigli su Bibras Natho u 40. minutu, Kristijan Belić u 43. minutu i Mateus Saldanja u 79. minutu.

Imali smo priliku da vidimo meč za pamćenje, koga se ne bi postideli ni navijači najvećih evropskih klubova. Šest golova, dva promašena penala (tačnije odbranjenja), jedan poništen pogodak, crveni karton i još mnogo uzbuđenja i majstorija.

Na kraju gol za remi u sedmom minutu sudijske nadoknade za konačnih 3:3. Krenimo redom...

Domaći tim poveo je u 12. minutu. Miloš Cvetković uputio je povratni pas na ivicu kaznenog prostora ka Goranu Antoniću koji je maestralno šutirao i pogodio rašlje gola gostiju.

U 40. minutu Partizan je ”poravnao” rezultat. Frenk Kanute dodao je loptu do Bibrasa Natha koji je sa 16 metara sjajno gađao i matirao golmana TSC-a, Veljka Ilića.

Tri minuta kasnije akcija iz udžbenika Parnog valjka. Kvinsi Mening je uposlio Natha, ovaj je sa leve strane centrirao oštro ka Nemanji Nikoliću, a napadač crno-belih, videvši da Kristijan Belić dotrčava, majstorski je loptu pustio kroz noge, te je vezista gostiju pogodio za 2:1.

Nije to bilo sve u prvom poluvremenu. Pred sam sudijski zvižduk Kanute je neoprezno faulirao Petra Stanića, intervenisala je VAR soba, Milan Mitić je pogledao snimak i pokazao na belu tačku. Ifet Đakovac je prezueo odgovornost, snažno je šutirao, Nemanja Stevanović je pročitao stranu, ali nije uspeo da odbrani.

U 54. minutu penal je dosuđen za Parni valjak. Mateuš Saldanja tek što je ušao u igru u prvom dodiru sa loptom na svom debiju uspeo je da iznudi penal. Mening ga je sjajno uposlio, Brazilac je pomerio loptu ispred golmana TSC-a koji ga je oborio i sudija Mitić pokazao je na belu tačku. Natho je neočekivano loše šutirao sa 11 metara, Ilić mu je uhvatio ”živu” loptu, rezultat je ostao 2:2.

U 57. minutu mladi Mihajlo Ilić dao je gol za goste, ali je poništen zbog ofsajda u kom se nalazio Aleksandar Šćekić. Vezista crno-belih pravio je blok i u tom momentu uticao je na igru, pa su lepa akcija i pogodak bili uzaludni.

U 76. minutu Danilo Pantić je oborio Cvetkovića na ivici kaznenog prostora. Arbitar je pokazao na belu tačku, njegovu odluku potvrdila je i VAR soba. Ponovo je Đakovac šutirao, izabrao je isti ugao, ali ovoga puta Stevanović maestralano brani i rezulatat je ostao 2:2.

U 79. minutu surova kazana za domaće. Pantić je izveo korner a gol za 3:2 je postigao debitant Saldanja.

Aldo Kalulu, još jedan novajila crno-belih, neće po dobrom pamtiti debi pošto je dobio crveni (drugi žuti) karton u 90+5. minutu.

Na kraju, u šestom minutu sudijske nadoknade domaći tim je posle kornera došao do 3.3. Martin Mirčevski je centrirao, a gol je dao Nemanja Stojić.

U sledećem kolu, Partizan će gostovati Vojvodini, dok će TSC gostovati niškom Radničkom.

PRVO KOLO SUPER LIGE SRBIJE:

Čukarički - Radnički (Niš) 2:0, Spartak - IMT 2:1, TSC - Partizan 3:3, Voždovac - Javor 0:0, Napredak - Železničar nedelja u 18.55, Novi Pazar - Radnički (Kg) nedelja u 18.55, Crvena zvezda - Vojvodina nedelja u 21, Mladost (Lu) - Radnik ponedeljak u 20.

Crvena zvezda 5 : 0 Vojvodina
Napredak 0 : 1 Železničar
Mladost (L) 0 : 0 Radnik
Spartak ŽK 2 : 1 IMT
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Novi Pazar 2 : 0 Radnički 1923
Čukarički 2 : 0 Radnički (N)
TSC 3 : 3 Partizan