Slogini kadeti stopama seniora protiv Sarajeva, pioniri poraženi

Pioniri Sloge poraženi su u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine od ekipe Sarajevo 0:3. Gosti su došli u vođstvo od 1:0 u 19.minutu golom Bedada Husovića. U 45.minutu Sarajlije su udvostručile prednost na 2:0 preko Amera Sirće. Konačnih 3:0 postavio je svojim drugim golom na utakmici Vedad Husović u 54.minutu. Igrači Sloge su prije početka utakmice slikali se u majicamasa likom Vedrana Sofića nedavno preminulog trenera i koordinatora omladinskog pogona Sloge, ujedno su nosili transparent sa natpisom "Počivaj u miru treneru".
Kadeti Sloge uradili su što i seniori protiv Sarajeva zabilježili su pobjedu 1:0 i tako nastavili njihovim stopama. Jedini gol postigao je Daniel Marjanović u 6.minutu.

PIONIRI:

SLOGA MERIDIAN - SARAJEVO 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Husović u 19, 0:2 Sirćo u 45, 0:3 Husović u 54.minutu. Stadion: pomoćni teren stadiona Luke. Gledalaca: 120. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Dragan Kesić (Gradiška) i Tarik Mulasmajić (Tešanj). Žuti kartoni: Kovačević, Radić (Sloga Meridian).

SLOGA MERIDIAN: Marko Delić (od 63.minuta Danijel Savić), Lazar Lazić, Silvio Krajina, Zehrudin Konjić (od 63. Viktor Petrović), Miloš Todorović (od 36. Kristijan Radić), Harun Avdagić (od 49. Filip Šukurma), Aiman Subašić (od 36. Marijo Cvijanović), Adnan Ćorić, Aleksandar Šarčević, Aleksandar Stjepanović (od 49. Sergej Božić), Mihajlo Kovačević (od 63. Aleksa Gojić). Trener: Nikola Savić.

SARAJEVO: Ibrahim Zahirović, Haris Bašagić ( od 57. Tarik Zećo), Vedad Leto (57. Besmir Merseli), Erhan Orman (od 51. Edvin Kuldija), Eldar Godinjak (od 65. Serdar Bihorac), Mak Pita, Mak Košpo, Mahir Fejzić, Vedad Husović (od 65. Benjamin Pandžić), Amer Sirćo (od 65. Dani Alaim), Amil Muminović. Trener: Elvis Sadiković.

KADETI:

SLOGA MERIDIAN - SARAJEVO 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Marjanović u 6. Pomoćni teren stadiona Luke. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici: Dragan Todić (Doboj) i Tarik Mulasmajić (Tešanj). Žuti kartoni: Ubiparipović, Nedić, Kurdić (Sloga Meridian), Redžić, Koso, Hadžimehmedović, Đukanović (Sarajevo). Crveni karton: Marko Kaurinović (Sloga Meridian) u 40.minutu.  Žuti kartoni: Pavle

SLOGA MERIDIAN: Mladen Ubiparipović  , Danilo Savić, David Malešić  (od 59. Harun Ogrić), Amel Kikić (od 46. Hasan Fatušić), Pavle Nedić , Nedeljko Marković (59. Miloš Sušić), Marko Kaurinović , Siniša Ristić (59. Mirjaz Halilović), Rijad Kurdić , Faris Mujić (46. Darko Savić), Danijel Marjanović (46. Salim Hadžić). Pomoćni trener: Savo Mihajlović

SARAJEVO: Adin Aleta, Dominik Tuka (od 58. Ali Sokolović), Eman Redžić (od 16. Din Bračković), Din Karamehmedović ( od 41. Almin Bošnjo), Kenan Vrban , Bakir Koso, Anes Hadžimehmedović ( od 67. Kerim Dedović), Emir Omerkić , Petar Đukanović , Đorđe Timotija (od 58. Nedim Okanović), Amar Cerić. Trener: Milan Muminović.

Željezničar Sport team 0 : 0 Velež
Borac 1 : 2 Zvijezda 09
Kozara 1 : 3 Tuzla City
Široki Brijeg 1 : 4 Zrinjski
Radnik (BN) 3 : 2 Krupa
Željezničar 5 : 1 Sloboda