Srbija preko Švedske u četvrtfinale

Srbija

Srbija rutinskom igrom do četvrtfinala Evropskog prvenstva

Odbojkašice Srbije su dominantnom igrom uspele da savladaju reprezentaciju Švedske 3:0, po setovima 25:17, 25:13, 25:16 u meču osmine finala Evropskog prvenstva.

U četvrtfinalu Srbija će igrati protiv bolje reprezentacije iz duela Češka - Ukrajina.

Srbija je stabilnom, rutinskom, ali i dominantnom igrom stigla do četvrtfinala. Švedska je bila ravnopravan protivnik samo na početku duela.

Nije bilo prostora da ekipa Švedske u važnim trenucima meča može da dođe do rezultatskog egala.

Prvi set počeo je dobrom igrom Šveđanki. Bile su primetne oscilacije u igri Srbije, ali su izabranice selektora Gvidetija napravile iskorak i odličnim prijemom upasivile servise protivnica, a zatim dobrim napadima osvajale neophodne poene.

Srbija je na sredini seta uspela da odličnim napadima pomeri odbranu protivnica što je na kraju rezultiralo osvojenim setom.

Kako je meč odmicao Šveđanke su bile nesnađene, kombinacije Maje Ognjenović su rezultirale sjajnom igrom Srbije  u napadu, a odbrana Švedske u drugom setu bila je razuđena.