Remi u Prnjavoru, Stanivuković “napao” sudije

FK Ljubić FOTO: FK Ljubić

Fudbaleri Ljubića i Borca iz Kozarske Dubice odigrali su u petom kolu Prve lige Republike Srpske zanimljivu, borbenu, požrtvovanu i na momente nervoznu utakmicu i podijelili bodove – 2:2.

Poveo je domaćin golom Aleksandra Žižka u 14. minutu, da bi Dubičani do kraja prvog dijela uspjeli da preokrenu rezultat golovima Kolumbijca Džordana Hinestroze u 26. i Aleksandra Malbašića iz penala u 32. minutu. Mladi Jovan Milanović je u 72. minutu uspio da izjesnači rezultat i bilo je to konačnih – 2:2.
Nakon utakmice trener domaćih Milan Stanivuković, nekada i sam sudija na prvoligaškim terenima Republike Srpske, verbalno je napao glavnog arbitra Slađana Došlu iz Istočnog Sarajeva i zaradio crveni karton (tokom utakmice opomenut je žutim kartonom). U službenom zapisniku utakmice po izvještaju delegata Nedeljka Lubure iz Istočnog Sarajeva stoji:
“Neprimjerno ponašanje, unošenje u lice glavnom sudiji uz prijeteću poruku.”

Ljubić – Borac (KD)    2:2 (1:2)

Stadion: Sportski centar “Siniša Peulić” u Prnjavoru. Gledalaca: 150. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Strijelci: 1:0 A. Žižak (14), 1:1 Hinestroza (26), 1:2 Malbašić (32 - penal), 2:2 Milanović (72). Žuti kartoni: Banjac, Grahovac, Mišić, Radaković, Komljenović, trener Stanivuković (Ljubić), Pekić, Govedarica, Pralica, Janković (Borac). Crveni karton: šef stručnog štaba Milan Stanivuković (Ljubić) poslije utakmice.
LJUBIĆ: Stupar, Radaković, Mišić, Milanović, A. Žižak, Subić (od 46. Jugović), Grahovac, Banjac, Babić (od 46. Stamenković), Vidović, Komljenović.
BORAC (KD): Matijaš, Bunić (od 77. Pralica), Dalić, Govedarica, Hinestroza, Kovačević, Kampaz (od 63. Blagojević), Moskvera, Pekić (od 46. Gavrić), Malbašić, Janković.

Sloboda 1 : 2 Velež
Ljubić 2 : 1 Romanija
Radnik 0 : 0 Rudar Prijedor
Željezničar 3 : 2 Slavija
Sutjeska 2 : 0 Modriča
Omarska 3 : 2 Kozara