Bijela tačka srećna za Laktašane

Detalj sa utakmice u Laktašimaa FOTO: FL Laktaši

Kao i prošle sezone fudbaleri Laktaša Admiral bet izborili su plasman u osminu finala Kupa BiH. Minule sezone su eliminisali premijerligaša Igmana iz Konjica, a danas su, poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca eliminisali drugoplasiranog federalnog prvoligaša Goražde – 8:7, jer je poslije 90 minuta igre bilo neriješeno 1:1.

Poveli su gosti pogotkom Sinana Ramovića u petom minutu i taj rezultat je važio sve do 80. minuta kada je Vuk Tešić konačno pogodio mrežu gostiju. Konačno, jer su prije toga Laktašani, kao po običaju ove jeseni, stvorili veliki broj prilika koje nisu realizovali.
U drugoj seriji penala Dragan Tadić, golman Laktašana, imao je pobjedu u rukama, ali je promašio jedanaesterac, baš kao i u sedmoj seriji Dalibor Milić. Za goste su promašili Sudo Behram u drugoj, Namik Hrustanbegović u sedmoj i Faris Hukara u desetoj seriji.
Utakmica je inače počela minutom ćutanja zbog dana žalosti u Republici Srpskoj zbog srpskih žrtava na okupiranom Kosovu i Metohiji, u Banjskoj.

Laktaši Admiral bet – Goražde    8:7 (1:1, 0:1)

Gradski stadion kraj čipsare u Laktašima. Gledalaca: 200. Sudija: Danijel Perić (Bijeljina). Strijelci: 0:1 Ramović (5), 1:1 Tešić (80). Strijelci iz penala: Hadžić, Škorić, Tešić, Vuković, Keleman, Gavrić, Đapa, Janjetović za Laktaše, Tatar, Alić, Dučić, Konjalić, Harambašić, Mašić, Haznadar za Goražde. Žuti kartoni: Keleman (Laktaši Admirl bet), Muslić, Ramović, Tatar, Hukara, Konjalić, predstavnik kluba Čulov (Goražde).
LAKTAŠI ADMIRAL BET: Tadić, Janjetović, Milić, Smailović (od 46. Keleman), Vuković, Šikanjić (od 69. Škorić), Marković (od 69. Đapa), Milojević (od 69. Hadžić), Trivić, Nikolić (od 60. Gavrić), Tešić.
GORAŽDE: Čalaković, Alić, Harambašić, Tatar, Haznadar, Hukara, Ramović (od 62. Hrustanbegović), Konjalić, Behram, Mašić, Muslić (od 76. Dičić).