09.10.2023 Administrator DC

Remi u Omarskoj

Omarska

Fudbaleri “Omarske” i “Radnika” iz Bijeljine, u 10. kolu m-tel Prve lige Republike Srpske, odigrali su nerješeno 2:2. Remi je vrijedan za domaću Omarsku obzirom da su protiv favorita za titulu igrali 30 minuta sa igračem manje.
Utakmica, pred 800 domaćih i 30-ak gostujući navijača počelo je idealno za Omarsku. Već u 8. minutu Vedran Panić je umakao odbrani gostiju i rutinski savladao golmana gostiju.
Tri minute kasnije Uglješa Stevanović iz drugog pokušaja trese mrežu Omarske i izjednačuje na 1:1.
Radnik je nakon toga bio dosta opasniji i stvorio nekoliko izglednih prilika, ali je Vujičić danas bio zaista sjajan na golu. U 35. minutu, nakon kornera najviši u skoku je Stevanović koji svojim drugim golom donosi potpuni preokret i dovodi Radnik u vođstvo od 2:1.
Radnik je i nakon toga imao nekoliko odličnih prilika da riješi meč i dospije na lidersku poziciju.
U 43. minutu srčani Duško Stojnić je kolabirao na terenu i završio na kraju u bolnici. Omarska je u 4. minutu sudijske nadoknade, golom Milana Kovačevića uspjela izjednačiti.
Delegat meča je ovo ocjenio kao autogolom Ristanovića.
U drugom poluvremenu viđeno je mnogo manje lijepog fudbala, ali mnogo više emocija, stresa i povika na glavnog sudiju Maksimovića koji je svojim odlukama izazvao gnjev i navijača ali i igrača Omarske. Maksimović je igračima Omarske pokazao čak 12 žutih kartona, što je vjerovatno rekord u klupskoj istoriji.
Najviše bure je viđeno oko 60. minuta kad je Panić ostao ležati na travi, a gostujući igrači nisu izbacili loptu. To je izazvalo burne proteste i negodovanje igrača Omarske. Strasti su tada uzavrele, a u 64. minutu sudija Maksimović, zbog prigovora, pokazuje Mariju Sajaku drugi žuti odnosno crveni karton i Omarska ostaje sa igračem manje.
Do kraja utakmice viđena je prava”ludnica”, posebno na tribinama, ali i na terenu. Nakon povrede Jovičića Omarska je ostala bez oba štopera. Tada je u igru ušao trener-igrač Anando Krecelj i superiorno odigrao na toj poziciji.
Krecelj je do kraja utakmice izbio skoro sve i jednu loptu i vjerovatno je najzaslužniji što Radnik i sa igračem više nije stvorio mnogo opasnih situacija. Omarska se uz pomoć publike branila i odbranila i nagrađena je jednim bodom za sportski, časnu i poštenu borbu protiv protivnika.

Omarska – Radnik 2:2 (2:2)

Panić ‘8, Kovačević ‘45 – Stevanović ‘11, ‘35
Sudija: Marko Maksimović (Modriča) Gledalaca:800.
Žuti kartoni: Vujičić, Zdjelar, Panić, Lajić, Nišić Đ, Begović, Krecelj, Grahovac, Marin, Vračar (Omarska) Amidžić (Radnik)
Crveni karton: Sajak Mario (Omarska) u 64. minutu.

Omarska: Vujičić, Zdjelar, Sajak, Kopanja, Panić (Marin), Stojnić (Vračar), L.Nišić, Jovičić (Krecelj), Lajić, Kovačević, Đ.Nišić . Trener: Saša Keranović.

Po završetku utakmice trener Saša Keranović je za naš portal izjavio.

Saša Keranović, trener FK Omarska

– Veoma zahtjevna utakmica s obizom da nam je protivnik jedan od klubova koji imaju ambicije za povratak u Premijer ligu. U utakmicu smo ušli motivisani, praćeni velikom podrškom sa tribina, te su u takvom ambijentu igrači dali svoj maksimum. Ovo je veliki bod za nas, jer smo zadnjih pola časa igrali sa igračem manje. Pokazali smo da uz borbenost i ozbiljan pristup igri možemo stići do povoljnog rezultata, pa nam to daje veliku motivaciju za nastavak prvenstva – rekao je Keranović.

Sa ovim bodom, Omarska je ostala na poslednjem mjestu, ali će ovaj bod sasvim sigurno vrijediti na psihološkom planu.
Omarska je pomogla Rudar-Prijedor da ostane na liderskoj poziciji. Raduje što je i pored niza loših rezultata publika ostala uz klub.

Izvor:infoprijedor.ba

Sloboda 1 : 1 Kozara
Borac 2 : 3 Modriča
Drina 2 : 0 Slavija
Leotar 1 : 0 Rudar Prijedor
Laktaši 7 : 1 Romanija
BSK 2 : 0 Velež
Famos 2 : 1 Ljubić