Borac debitovao pobjedom, Đorđe Kaurin strijelac prvog gola u Premijer ligi

Banjalučki Borac je uspješno započeo svoju premijerligašku odiseju. Banjalučani su večeras u "Boriku" savladali Hercegovinu iz Širokog Brijega sa 5:4 u zanimljivoj i veoma borbenoj utakmici.

Nije dobro krenulo po debitanta u Premijer ligi jer Blago Gašpar pogađa već u trećoj minuti za vodstvo Širokobriježana, koji su u ovom meču bili prilično oslabljeni neigranjem reprezentativca Ante Grbešića i Ivana Peke, a dodatni problem desio se na samom startu utakmice kada Dejan Rašić igra rukom van kaznenog prostora, a sudije mu pokazuju direktan crveni karton.

Borac se vraća u meč u sedmoj minuti, a strijelac prvog pogotka u Premijer ligi postao je Đorđe Kaurin. Isti igrač u 12. minuti donosi potpuni preokret Banjalučanima, a to je bio i rezultat prvog poluvremena.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Zvonimir Ćavar izjednačuje na 2:2, ali egal nije dugo trajao jer Igor Mirković vraća prednost Borcu. Ni Borčeva prednost se nije dugo zadržala pošto reprezentativac BiH, Blago Gašpar, po drugi put trese mrežu Banjalučana za 3:3.

Iskusni Emilko Janković u 31. minutu donosi i treću prednost Borcu, ali se Široki Brijeg još jednom vraća, ovaj put preko prekaljenog kapitena Marija Mikulića. No, Dragan Verić odmah postiže i peti gol za Borac, a ovaj put se to i zadržalo na semaforu, pa Banjalučani dolaze do teške, ali zaslužene pobjede na startu sezone.

FC BORAC - MNK HERCEGOVINA 5:4 (2:1)
Dvorana "Borik", Banja Luka
Gledalaca: 70
Sudije: Mirza Zubić (Visoko) i Emil Husković (Mostar)
Strijelci: 0:1 Gašpar 3, 1:1 Kaurin 7, 2:1 Kaurin 12, 2:2 Ćavar 21, 3:2 Mirković 24, 3:3 Gašpar 26, 4:3 Janković 31, 4:4 Mikulić 33, 5:4 Verić 34
Žuti kartoni: Kaurin, Blagojević (trener) (Borac), Marić (Hercegovina)
Crveni karton: Dejan Rašić (Hercegovina) 5

BORAC: Prolić, Verić, Janković, Kaurin, Mirković, Milanović, Zec, Kremenović, Savić, Dubravac, Kokanović, Babić

HERCEGOVINA: Rašić, Čolak, Marić, Ćavar, Gašpar, Brzica, Marušić, Mikulić, Zovko, Ljubić, Ćorluka

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina