Rukometaši Leotara pobjedom upisali evropski nastup

Rukometaši Leotara su ostvarili istorijski pobjedu u svom premijernom evropskom nastupu. Večeras su trebinjci na svom terenu u sjajnoj atmosferi pred punom dvoranom savladali letonskog predstavnika Dobele sa 24:22.

Trebinjci su na krilima publike odigrali sjajno prvo poluvrijeme u kojem su stekli pet golova prednosti 14:9. Sve je odlično funkcionisalo u igri trebinjskog tima.

Drugo poluvrijeme mnogo bolje otvaraju Letonci koji u 44. minuti dolaze do preokreta i vođstva  17:16. Trener trebinjaca Koračević tada traži tajm aut nakon čega Leotar opet nošen velikom podrškom svoje publike dolazi  do plus tri 23:20.

U finišu su domaći sačuvali prednost i sa dva gola viška idu na revanš u Letoniju koji se igra naredne subote.

Kod Leotara je odličan bio Vladimir Stanković koji je postigao 12 golova, dok je Aleksandar Milojević dodao pet golova