Zadržali maksimalan učinak: Nevesinje ubjedljivo u Istočnom Sarajevu, Derventa bolja od Doboja

Nevesinjci silni kod Željeznice

Drugo kolo Prve lige Republike Srpske u futsalu igrano je ovoga vikenda, a dvije ekipe koje su maksimalne nakon ove runde su novajlije u ligi, KMF Derventa i uz njih KMF Nevesinje.

Derventa je večeras savladala jednog od pretendenata za titulu, Doboja, na svom parketu 2:1. Jedan gol samo viđen je u prvom dijelu, strijelac je Siniša Đaković .Dobojlije u 34. minutu dolaze do izjednačenja preko Kondžića, a četiri minute kasnije Saša Đuričić lijepim golom postavlja konačnih 2:1.

Drugi pretendent za titulu, KMF Željeznica, doživio je bolan poraz na svom parketu od Nevesinja, koje slavi 8:2. Zasluženo Nevesinjci nose bodove kući i pokazuju da su odlična ekipa. Dalibor Pudar potvrđuje da prkosi godinama, postigao je hettrik, Dejan Kovačević je dodao dva gola, a u strijelce su se još upisala i dva Vukovića, te Kljakić. Za domaće su strijelci bili kapiten Elez i Godinjak.

Gradiška je u goleadi savladala Jang Bojs, koji je nastupio sa svega sedam igrača i doživio poraz 6:5. Krenulo je idealno po domaće koji dolaze do 3:0 nakon golova Knežića, Kovljena i Aleksandra Majdanca. Ipak, Zvorničani se vraćaju do poluvremena preko Darka Rosića, koji postiže dva gola i Sretena Miloševića. U nastavku Aleksandar Majdanac i Dragan Francuz ponovo odvode Gradišku na dva razlike, 5:3, ali Filip Blagojević vraća egal sa dva gola. Konačnih 6:5 postavlja u 39. minuti Dragan Francuz iskoristivši igrača više u polju zbog crvenog kartona Lazića.

Još ranije, KMF Kotor Varoš je sa 3:0 savladao Policajca u Banjaluci. Dejan Trifković je u prvom poluvremenu pogodio za 1:0 i to je bio rezultat sve do posljednje minute, kada Trifković još jednom i Vučić pogađaju još dva puta za 3:0 i pobjedu.

KMF ŽELJEZNICA - KMF NEVESINJE 2:8 (1:4)
SRC "Slavija", Istočno Sarajevo
Gledalaca: 100
Sudije: Slavoljub Gogić i Nemanja Vujadin (oba Istočno Sarajevo)
Strijelci: 0:1 Kovačević 8, 1:1 Elez 10, 1:2 Pudar 15, 1:3 R. Vuković 16, 1:4 Kljakić 17, 1:5 Pudar 26, 2:5 Godinjak 26, 2:6 Pudar 33, 2:7 Kovačević 36, 2:8 Đ. Vuković
Žuti kartoni: Radovanović (Nevesinje)

ŽELJEZNICA:  Elpez, Bjelica, Jusić, Đorda, Elez, Jokić, Godinjak, Minić, Selimović, Kožul, Čelan, Radojević

NEVESINJE: Romović, Radovanović, Pudar, Kljakić, Kovačević, Andrić, Zečević, Adžić, R. Vuković, Đ. Vuković, Šešlija, Šarenac

FC GRADIŠKA - KMF JANG BOJS 6:5 (3:3)
Arena Gradiška
Gledalaca: 70
Sudije: Nikola Tadić i Aleksandar Railić (oba Banja Luka)
Strijelci: 1:0 Knežić, 2:0 Kovljen 9, 3:0 A. Majdanac 14, 3:1 Milošević 16, 3:2 Rosić 18, 3:3 Rosić 20, 4:3 A. Majdanac 24, 5:3 Francuz 28, 5:4 Blagojević 31, 5:5 Blagojević 38, 6:5 Francuz 39
Žuti kartoni: Knežić, A. MAjdanac (Gradiška), Rosić, Blagojević (Jang Bojs)
Crveni karton: Rade Lazić (Jang Bojs) 38

GRADIŠKA: Kotur, G. Majdanac, Paštar, Francuz, Kovljen, Vasić, A. Majdanac, Spremo, Knežić, Latinović

JANG BOJS: Delić, Rosić, Milošević, Blagojević, Lazić, Đokić, Andrić

FC POLICAJAC - KMF KOTOR VAROŠ 0:3 (0:1)