Derbi opravdao očekivanja: Željeznica bila pred pobjedom, Doboj odnio sva tri boda

FC Doboj

Derbi 4. kola Prve lige Republike Srpske u futsalu u potpunosti je opravdao očekivanja. U Istočnom Sarajevu su se sastali Željeznica i Doboj, dvije ekipe koje su jasno istakle želje za prvim mjestom, a na kraju je poslije velike borbe slavio Doboj velikim preokretom u posljednje dvije minute.

U jednoj tvrdoj, muškoj, borbi Dobojlije dolaze do pogotka u 14. minuti preko Milana Martića, ali odmah u narednom napadu praktično uzvraća kapiten Slobodan Elez i pogađa za 1:1. Branili su odlično Mevludin Mujkanović na golu Doboja, a naročito Đuro Dragović na golu Željeznice, tresao se okvir gola, ali na nove golove smo čekali sve do samog finiša meča.

Igrala se 38. minuta kada Željeznica izvodi odličnu akciju, a završava je Vučina Šćepanović. Djelovalo je da će to dati veliku energiju domaćima da privedu utakmicu kraju, ali umjesto toga dolazi do velikog pada u igri, odbrana im puca dva puta i Doboj preko Avda Huskanovića i Ivana Ivanagića dolazi do tri velika boda.

Nevesinje je nastavilo sa maksimalnim učinkom. U ovoj rundi su ugostili KMF Kotor Varoš i upisali pobjedu 7:3. Najzaslužniji za to je Dejan Kovačević, strijelac četiri pogotka na meču, dok su po gol postigli Kljakić, Andrić i Radovanović. Za goste, po gol su dali Tepić, Babić i Radiša.

Gradiška i Derventa su podijelile po bod odigravši 3:3. Vodila je Derventa i 3:0 u ovom meču golovima Marića, Pivaša i Đakovića, ali su Bunić, Francuz i Paštar vratili domaće u život, a na kraju je i ostalo 3:3.

Posljednji meč kola igraju sutra Policajac i Jang Bojs.

KMF ŽELJEZNICA TRNOVO - FC DOBOJ 2:3 (1:1)
SRC "Slavija"
Gledalaca: 100
Sudije: Aleksandar Railić i Siniša Ivančević (oba Banja Luka)
Strijelci: 0:1 Martić 14, 1:1 Elez 14, 2:1 Šćepanović 38, 2:2 Huskanović 39, 2:3 Ivanagić 40
Žuti kartoni: Elez, Šćepanović (Željeznica), Maksimović, Buljubašić, Ivanagić (Doboj)

ŽELJEZNICA: Dragović, Đorda, Bjelica, Jusić, Elez, Jokić, Radojević, Čelan, Minić, Beširević, Šćepanović, Godinjak

DOBOJ: Mujkanović, Lukić, Martić, Buljubašić, RIstić, Ninković, Vidić, Ivanagić, Radulović, Maksimović, Kovačević, Starčević, Huskanović, Kondžić

KMF NEVESINJE - KMF KOTOR VAROŠ 7:3 (3:1)
Dvorana "Nevesinjka"
Gledalaca: 200
Sudije: Slobodan Vukosav i Strahinja Vuković (oba Trebinje)
Strijelci: 1:0 Kljakić 4, 2:0 Kovačević 10, 3:0 Andrić 10, 3:1 Tepić 18, 4:1 Kovačević 22, 5:1 Radovanović 27, 6:1 Kovačević 32, 7:1 Kovačević 34, 7:2 Babić 34, 7:3 Radiša 34
Žuti kartoni: Kovačević, Pudar (Nevesinje), Bašić, Savić (Kotor Varoš)

NEVESINJE: Romović, Andrić, Pudar, Kljakić, Kovačević, Aćimović, Radovanović, Zečević, Adžić, R. Vuković, Đ. Vuković, Šešlija, Pantić

KOTOR VAROŠ: Vasiljević, Bašić, Nedić, Babić, Tepić, Savić, Radiša

FC GRADIŠKA - KMF DERVENTA 3:3 (1:3)
Arena Gradiška
Sudije: nikola Tadić (Banja Luka) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 0:1 Marić 6, 0:2 Pivaš 15, 0:3 Đaković 20, 1:3 Bunić 20, 2:3 Francuz 23, 3:3 Paštar 26
Žuti kartoni: Francuz, Kovljen, Bunić (Gradiška), Pivaš, Blagojević (Derventa)

GRADIŠKA: Vasić, Bunić, Knežić, Kovljen, Francuz, Kotur, Paštar, Latinović, Gavrić, Spremo

DERVENTA: Blagojević, Kojić, Pivaš, Travar, Đaković, Lejić, MArić, Duspara, Kujundžić, Radoja, Simić, Đekić

Gradiška 2 : 4 Doboj
Kotor Varoš 2 : 6 Young Boys
Nevesinje 5 : 2 Derventa
Željeznica 9 : 0 Policajac